Tehnoloģijas

Virtuālā realitāte mūsu dzīvēs

Kas ir realitāte? Kas vēl jo vairāk ir virtuālā realitāte? Iepazīsimies kopā ar mūsu nākotni.
Robeža starp virtuālo un reālo pasauli turpina sadalīties, sniedzot elpu aizraujošu pieredzi, kas pirms neilga laika bija atrodama tikai sci-fi rakstnieku iztēlē.

Virtuālās realitātes vēsture un nākotne

Mēs esam mēģinājuši iegūt virtuālo realitāti daudz ilgāk nekā tikai pēdējos piecus līdz desmit gadus. 1950. gados bija populāras salīdzinošās rotaļlietas, un 1960. gados debitēja slēgtie lidojuma simulatori, bet VR ideja turpinās vēl vairāk.
Jau 1930. gados zinātniskās fantastikas rakstnieki, izgudrotāji un tinkereri sapņoja par vidi, kurā jūs varētu izvairīties no realitātes caur mākslu un mašīnām. Mēs sveram jautājumus par virtuālo realitāti pret paplašināto realitāti un jaukto realitāti ilgi pirms mums bija tehnoloģija, lai tos padarītu iespējamus.

Virtuālā realitāte

VR ir visplašāk pazīstama no šīm tehnoloģijām. Tas ir pilnīgi aizraujošs, kas triku jūsu sajūtām domāt, ka esat citā vidē vai pasaulē, izņemot reālo pasauli. Izmantojot displeju ar galvu (HMD) vai austiņas, jūs iegūsiet datoru radītu attēlu un skaņu pasauli, kurā jūs varat manipulēt ar objektiem un pārvietoties, izmantojot haptiskos kontrollerus, kamēr tie ir piesaistīti konsolei vai datoram.

Papildinātā realitāte

AR pārklāj digitālo informāciju par reāliem pasaules elementiem. Pokémon GO * ir viens no pazīstamākajiem piemēriem. Paplašinātā realitāte saglabā reālo pasauli, bet uzlabo to ar citām.

Jauktā realitāte

MR apvieno reālās pasaules un digitālos elementus. Jauktajā realitātē jūs mijiedarbojas ar fiziskām un virtuālām lietām un vidi un izmantojat tās, izmantojot nākamās paaudzes sensoru un attēla veidošanas tehnoloģijas. Jaukta realitāte ļauj jums redzēt un iegremdēt sevi apkārtējā pasaulē pat tad, kad jūs mijiedarbojas ar virtuālo vidi, izmantojot savas rokas – tas viss nekad nenoņem savu austiņu. Tā nodrošina spēju vienā kājā (vai rokā) reālajā pasaulē, bet otru iedomātā vietā, sadalot pamatjēdzienus starp reālu un iedomātu, piedāvājot pieredzi, kas var mainīt spēli un darbu šodien.

Kā tiek sasniegta virtuālā realitāte?

Lai gan mēs runājam par dažām vēsturiskām virtuālās realitātes formām citur vietnē, šodien virtuālā realitāte parasti tiek īstenota, izmantojot datortehnoloģijas. Šim nolūkam tiek izmantotas vairākas sistēmas, piemēram, austiņas, daudz virzienu skrejceliņi un īpaši cimdi. Tās tiek izmantotas, lai faktiski stimulētu mūsu sajūtas, lai radītu realitātes ilūziju.

Cik gūti?

Tas ir grūtāk, nekā izklausās, jo mūsu jutekļi un smadzenes ir attīstījušās, lai sniegtu mums smalku sinhronizāciju un starpniecību. Ja kaut kas ir pat maz, mēs parasti varam pateikt. Šeit jūs dzirdēsiet tādus terminus kā iegremdēšanās un reālisms, kas notiek sarunā. Šie jautājumi, kas sadala pārliecinošus vai patīkamus virtuālās realitātes pieredzi no nežēlīgiem vai nepatīkamiem, ir daļēji tehniski un daļēji konceptuāli. Virtuālās realitātes tehnoloģijai ir jāņem vērā mūsu fizioloģija. Piemēram, cilvēka redzes lauks neizskatās kā video rāmis. Mums ir (vairāk vai mazāk) 180 redzamības pakāpes un, lai gan jūs ne vienmēr apzināties savu perifēro redzējumu, ja tas būtu aizgājis, jūs pamanīsiet. Tāpat, ja jūsu acis un vestibulārā sistēma jūsu ausīs norāda, ka jums ir konflikts, tas var izraisīt kustību slimību. Kas notiek ar dažiem cilvēkiem uz laivām vai tad, kad viņi lasa automašīnā.

Kāpēc ir virtuālā realitāte?

Kas padara virtuālās realitātes attīstību vērtīgu? Iespējamā izklaides vērtība ir skaidra. Labi piemēri ir iegremdējošas filmas un videospēles. Izklaides industrija galu galā ir vairāki miljardi dolāru, un patērētāji vienmēr vēlas jauninājumus. Virtuālajai realitātei ir arī daudz citu, nopietnāku lietojumprogrammu

Virtuālās realitātes lietojumprogrammas ir dažādas, tostarp:
Arhitektūra; Sports; Medicīna; Māksla; Izklaide.
Virtuālā realitāte var novest pie jauniem un aizraujošiem atklājumiem šajās jomās, kas ietekmē mūsu ikdienas dzīvi.

Kam tā palīdz:

Kur vien tas ir pārāk bīstami, dārgi vai nepraktiski kaut ko darīt, virtuālā realitāte ir atbilde. No praktikantu cīnītāju pilotiem līdz medicīnas lietojumprogrammu ķirurgiem, virtuālā realitāte ļauj mums veikt virtuālus riskus, lai iegūtu reālu pieredzi pasaulē. Tā kā virtuālās realitātes izmaksas samazinās, un tas kļūst arvien plašāks, jūs varat sagaidīt nopietnāku izmantošanu, piemēram, izglītības vai produktivitātes lietojumprogrammas. Virtuālā realitāte un tās brālēnu papildinātā realitāte var būtiski mainīt veidu, kādā mēs saskaramies ar mūsu digitālajām tehnoloģijām. Turpinot mūsu tehnoloģijas humanizāciju.

5 iemesli, kāpēc virtuālā realitāte ir nākamā lielā lieta

1. Jūs varat teleportēt sevi gandrīz jebkur pasaulē un justies kā jūs tiešām tur izmantojat jauno Google ielas attēla VR lietotni

Google ielas skata VR lietotne (pašlaik pieejama Android ierīcēm, kas izmanto Google kartonu vai pārnesumkārbu VR) ir tikpat reāla un patiesa pieredze, kāda jums ir citā pilsētā. Pat ar regulāru veco ielu skatu, es izbaudu “izpētīt” ārzemju pilsētas no sava klēpjdatora ekrāna – es domāju, ka lielākā daļa no mums novērtē, cik tuvu mēs esam nonākuši tālākās vietās ar šiem panorāmas attēliem, un to, ka varam rotēt apkārt, bija daļa no tā.

360 ° VR funkcionalitāte ir solis uz augšu no tradicionālā ielas attēla. Šeit jūs varat brīvi iet caur pilsētas ielām, reāli izjust savas telpas un vietas. Bet atšķirībā no ielas attēla, ko esam pieraduši, VR funkcija ļauj jums koncentrēties uz nelielām detaļām, kuras jūs citādi varētu palaist garām, jo ​​jūs esat pilnībā iegremdēts pieredzē. Un tā ir tā burvība, ko tā piedāvā: atšķirībā no skatīšanās uz datora ekrāna, kur jūs nekad neaizmirstat par to, ka jūs patiesībā sēžat savā dzīvojamā istabā, ielu skats VR ir tik aizraujošs, ka jūs uzzināt tikai par savu virtuālo vidi .

2. Jūs varat skatīties filmas uz 140 pēdu ekrāna uz mēness

Oculus Cinema ir programma, kas ļauj jums skatīties filmas un citu video saturu, it kā tu būtu kinoteātrī, IMAX teātrī vai uz mēness. No filmas ekrāna izgaismojas tumsas akmeņi ap jums, un, ja vērsieties pa labi, redzēsiet Apollo mēness izkraušanu (kas, protams, izskaidro, kā jūs ieraudzīsiet savu jauno iecienītāko sēriju) uz Mēness).

3. Jūs varat apmeklēt dzīvās izrādes, piemēram, SNL filmēšanu

Live nesen ievietoja 360º kameru Studio 8H, lai cilvēki ar Android tālruni un Google kartonu varētu skatīties Will Ferrell spēlēt Alex Trebek VR “Celebrity Jeopardy”. Viņi varētu arī apgriezties un pārbaudīt operatorus vai skatītāju biedrus, kuros piedalījās Michael Douglas, John Goodman, James Franco, Larry David, Tim Meadows, Dakota Johnson un Sarah Palin. Šāda veida VR lietojumprogramma patiešām pievieno dimensiju SNL (un citiem tiešraides pasākumiem), kas iepriekš bija rezervēta cilvēkiem, kuriem bija paveicies patiešām apmeklēt tiešās sesijas.

4. Jūs varat sazināties ar cilvēkiem pilnīgi jaunā sociālajā tīklā: AltspaceVR

Altspace VR ļauj koplietot un tiešām sadarboties ar citiem cilvēkiem virtuālās realitātes telpās. Neatkarīgi no tā, vai spēlējat šahu vai sēžat siltā salonā virtuālā ziemas brīnumzemē, šī jaunā platforma ļauj jums dalīties pieredzē ar cilvēkiem, kas var būt tūkstošiem jūdžu attālumā. Visbeidzot, draudzības pamats ir iespēja runāt, kopīgi piedzīvot, spēlēt kopā un piekārties. AltspaceVR pieskaras tam, un tādējādi patiesi atbrīvo milzīgu VR socializācijas potenciālu. Tas joprojām ir agrīnā stadijā, bet tas paver ceļu sociālā tīkla revolūcijai.

5. Jūs varat būt spēlē, nevis vienkārši skatīties uz spēli!

Tomēr mūsdienās starp virtuālo realitāti un realitāti nav īsti nospraustas robežas. Nenoliedzami virtuālā realitāte ir strauji attīstījusies un atvieglo bieži vien cilvēku dzīves, taču ir vajadzīgi atdalīt šīs divas pasaules.

To, ko tu dari virtuālajā pasaulē ne vienmēr ir atļauts darīt dzīvē. Tāpēc ir jābūt kaut kādam juridiskām robežām starp šīm divām pasaulēm. Šobrīd par šo sāk runāt ar vien vairāk  un vairāk,  lai gan nepietiekami, lai saprastu reālo situāciju starp realitātēm!

Komentāri

Populārākie Raksti

Uz augšu