Tehnoloģijas

Tesla: elektriskās automašīnas, saules un tīrā enerģija

cybertrack

Mūsdienu pasaulē ir grūti atrast dabai draudzīgas lietas.
Kā Tu pārvietojies ikdienā? Pasaulīte pārvietojas ar riteni, kamēr neslīd, nav bieza sniega kārta vai ārā nelīst spēcīgs lietus.
Taču pasaulē ir uzņēmums, kas ražo automobiļus un dabai draudzīgāku tehniku.

Kas ir Tesla?

Tesla  tika dibināta 2003. gadā. To dibināja inženieru grupa, kas vēlējās pierādīt cilvēkiem, ka elektriskie transportlīdzekļi var būt labāki, ātrāki un jautrāki nekā benzīna automobiļi. Mūsdienās Tesla ražo ne tikai elektriskus transportlīdzekļus, bet arī pielāgojamus tīras enerģijas ražošanas un uzglabāšanas produktus. Tesla uzskata, jo ātrāk pasaule pārstās paļauties uz fosilo degvielu un virzīsies uz nulles emisijas nākotni, jo labāk.

Tesla model s

Modelis S

2008. gadā atklāja Tesla vismodernāko akumulatoru tehnoloģiju un elektrisko piedziņu. No turienes Tesla izstrādāja pasaulē visu laiku augstākās klases pilnībā elektrisku sedanu – Model S -, kas ir kļuvis par labāko automašīnu savā klasē – visās kategorijās. Apvienojot drošību, veiktspēju un efektivitāti. Model S ir pasaules cerība, ka 21. gadsimtā ražos automašīnas ar visplašāko elektrisko transportlīdzekļu klāstu, bezvadu programmatūras atjauninājumiem un paātrinājumiem.

Modelis X

2015. gadā Tesla paplašināja savu produktu līniju ar Model X, kas ir drošākais, ātrākais un spējīgākais sporta automobilis vēsturē, kam ir 5 zvaigžņu drošības vērtējumi visās valstīs autoceļu satiksmes drošības administrācijas kategorijās. Modelis X ir veidots tā, lai sniegtu visu laiku ērtāko interjera pieredzi – ar labāko klases krātuvi, sēdvietām līdz septiņiem pieaugušajiem un plašu 17 collu skārienekrānu. Standarta komplektācijā ir septiņu sēdekļu konfigurācija ar saliekamiem sēdekļiem, lai nodrošinātu maksimālu kravas telpu.

Modelis 3

2016. gadā, Tesla iepazīstināja ar 3. modeli – zemu cenu un liela apjoma elektrisko transportlīdzekli, kuru sāka ražot 2017. gadā. Drīz pēc tam Tesla iepazīstināja ar visu laiku drošāko, ērtāko kravas automašīnu – Tesla Semi – kuras mērķis ir ietaupīt īpašniekiem vismaz 200 000 USD vairāk nekā miljonā jūdzē, pamatojoties tikai uz degvielas izmaksām.

Model Y

2019. gadā Tesla iepazīstināja ar vidēja izmēra apvidus auto Model Y un Cybertruck, kam būs labāka lietderība nekā tradicionālajai kravas automašīnai un lielāka veiktspēja nekā sporta automašīnai.

Tesla transportlīdzekļi tiek ražoti tā rūpnīcā Fremontā [Kalifornijā] un Gigafactory [Šanhajā]. Lai sasniegtu mērķi – visdrošākās rūpnīcas pasaulē, Tesla izmanto aktīvu pieeju drošībai, pieprasot ražošanas darbiniekiem piedalīties vairāku dienu apmācības programmā, pirms viņi vienmēr “sper kāju” rūpnīcā. Tesla katru dienu nodrošina apmācību darba vietā un seko ražošanas procesam, lai uzlabojumus varētu veikt ātri. Tā rezultātā Teslas drošības līmenis turpina uzlaboties, kamēr notiek ražošana.

Saules enerģija

Lai izveidotu ilgtspējīgas enerģijas ekosistēmu, Tesla arī ražo unikālu enerģijas risinājumu komplektu baterijas, barošanas blokus un saules  jumtus un paneļus, ļaujot māju īpašniekiem, uzņēmumiem un komunālajiem uzņēmumiem pārvaldīt atjaunojamās enerģijas ražošanu, uzglabāšanu un patēriņu.

Tesla uzbūvējot līdz šim vislētāko automašīnu, turpina padarīt produktus pieejamus arvien vairāk cilvēkiem, paātrinot transporta un tīras enerģijas ražošanas parādīšanos. Elektriskās automašīnas, akumulatori, kā arī atjaunojamās enerģijas ražošana un uzglabāšana jau pastāv neatkarīgi, taču, apvienojot tos, tie kļūst vēl jaudīgāki.

“Dažiem cilvēkiem nepatīk pārmaiņas, taču, ja alternatīva ir katastrofa, jums ir jāpieņem izmaiņas.” /E.Musk/

Pasaulīte ir par attīstību, jaunu lietu radīšanu un izzināšanu. Izzinām pasauli kopā!

Advertisement
Komentāri

Populārākie Raksti

Uz augšu