Tehnoloģijas

Koka velosipēdi “Leg&go” un “Dip Dap”

Latvijas tirgū liekas, ka nav vairs neviena latviešu ražotāja. Reklāmas rullīšos Amerikas, Anglijas un Vācu preces. Bet vai Tev patiesībā ir nojausmas, ko vispār mūsdienās latvieši ražo?

Vai esi pirms tam dzirdējis par Leg & go un Dip Dap koka velosipēdiem? Nē? 
Nu tad, es Tev pastāstīšu!

Cilvēki, kas mīl bērnus un grib, lai tie attīstās izmantojot koka lietas, izveidoja Latvijā ražotus koka velosipēdus.

Leg&go

Egons Garklavs – ir sapņotājs, kurš dzīvo pasaulē ar daudz iespējām, un viņš nekad nesēž uz vietas. Egonam ir  30 gadu mašīnbūves pieredze.  Mīlestība pret saviem mazbērniem lika viņam izveidot unikālu kāju riteni. Katra velosipēda daļa ir rūpīgi izstrādāta. Ražošanas process ir liels roku darbs.

“Leg&go” ir Latvijā radīts koka velosipēds, kas transformējams astoņos dažādos veidos.. ”Leg&go”ir iespējams ātri un viegli pārveidot no līdzsvara velosipēda uz trīsriteni,pedāļu velosipēdu, šūpuļzilonīti vai sniega skūteri. Tas veidots no bērza saplākšņa detaļām, kas ir bērna veselībai nekaitīgs materiāls, kā arī pilnībā atjaunojams dabas resurss. Pārdomāti veidotais koka rāmja dizains nodrošina nepieciešamo amortizāciju, lai saudzētu bērna muguru, braucot pa nelīdzeniem ceļiem, kā arī mazina triecienu kritiena gadījumā.

Balanss

Labas līdzsvara sajūtas ir svarīgas koordinētām kustībām un taisnai pozai. Pievienojot pedāļus Balance Bike, mācīties, kā pedāļi būs ļoti ātri un viegli, jo jūsu bērns jau ir iemācījies līdzsvarot velosipēdu – viss ir nepieciešams, lai attīstītu pedāļu refleksu.

Koks

Kājas un gājiens ir izgatavots no Baltijas bērza saplākšņa. Atšķirībā no parastā saplākšņa,tā kodolā nav tukšumu, un tā iekšējie slāņi ir biezi un cieti, padarot to ārkārtīgi ilgstošu. Saplāksnis padara velosipēdu ne tikai izturīgu, bet arī videi draudzīgu, jo koksne ir atjaunojams dabas resurss. Vēl viena ievērojama koksnes kvalitāte ir tā spēja daļēji absorbēt ietekmi kritiena gadījumā,ievērojami samazinot iespējamā kaitējuma smagumu.

Ilgmūžība

Pateicoties savai spējām un regulējamībai, tas ne tikai ietaupa vecākus no 2 līdz 3 dažādiem velosipēdiem, bet arī ir ilgtspējīgs, samazinot pārmērīga patēriņa ietekmi uz vidi.

Leg &go būs uzticīgs vairāku paaudžu brāļu un māsu draugs – tas ir pierādīts ar testa braucienu pa pasauli, iekarojot 40 075 km, 312 dienu laikā. Eksperimentam tika izveidota īpaša „brīnumu mašīna”, kas imitēja bedrainus ceļus un braucēju ar svaru 30 kg.

Radītais bērnu līdzsvara divritenis “leg&go” atzīts par gada inovatīvāko un modernāko pilsētvides velosipēdu vadošajā veloindustrijas konkursā “Design& Innovation Award 2019”.

Dip Dap

MGS FACTORY ir ģimenes uzņēmums, kas dibināts 2010.gadā un rada koka rotaļlietas DIP DAP, kas ir ne tikai aizraujošas un attīstību veicinošas bērniem, bet arī ar draudzīgām īpašībām gan bērniem, gan arī dabai. Un protams vienmēr domājot par produkta estētisko noformējumu jeb dizainu.

Koka skrejritenis DIP DAP ir izgatavots no bērza saplākšņa – augstas kvalitātes materiālu un laba dizaina apvienojums. Ritenītis paredzēts bērniem vecumā no 1,5 līdz 5 gadiņiem.

Kāpēc izvēlēties tieši Dip Dap koka skrejriteni?

Virsma ir apstrādāta ar videi un bērniem draudzīgu materiālu – linsēklu eļļu. Tas ir viegls un pielāgojams jūsu bērna augumam ar maināmu sēdeklīša augstumu. Unikālais stūres savienojums pasargā no bērna pirkstu traumēšanas un ierobežotais stūres pagriešanas leņķis nodrošina papildus stabilitāti un drošumu. Skrejritenim ir gumijas pneimatiskās riepas uz metāla diskiem ar gultņiem, kas nodrošina skrejriteņa vieglu ripošanu. 
Skrejritenis attīsta līdzsvara sajūtu un koordināciju, kā arī bērnu sagatavo braukšanai ar pedāļu divriteni. Drošs veids kā apmācīt mazu bērnu braukt ar divriteni. 
Var lietot kā iekštelpās tā arī ārā. Attīsta bērna pašapziņu un neatkarību

Kā lietot koka skrejriteni Dip Dap?

Ritenītis ir bez pedāļiem un tas nozīmē, ka bērns ar to pārvietojoties ļoti labi attīsta visas muskuļu grupas. Sākumā bērns pārvietojas turoties pie stūres un staigājot ar riteni starp kājām, līdzko bērns jūtas drošāks viņš mēģina apsēsties, un tad lēnām jau laižas kājas atraujot no zemes. Atkarībā no bērna, bet dažkārt skrejriteņa apgūšana aizņem tiešām maz laika. Bērns to dara intuitīvi, dabiskā veidā un viņš būs sajūsmā par jaunatklātajām iespējām pārvietoties. Jebkurā gadījumā tas ir JAUTRS un VIEGLS process, kura laikā bērns attīstās.

Mūsdienās šie velosipēdi ir neaizvietojamā šūpuļzirdziņa draugs un palīgs.

Atbalstīsim vietējos ražotājus un būsim dabai tuvāki!

Avots viens

Avots divi

Komentāri

Populārākie Raksti

Uz augšu