Tehnoloģijas

Elektroskrejriteņi Rīgas apkaimē

skrejriteņu aplikācijas

Tā sezona ir klāt, kad uz ielām parādās daudz vairāk riteņbraucēji, motociklisti, elektroskrejriteņu braucēji, motorolleristi u.c. 

Esmu izmēģinājusi 8 dažādu elektroskrejriteņu braucamos. Un vēlos padalīties ar savu pieredzi un personīgo viedokli. Kā arī salīdzināt to cenas, pieejamību, brauciena laiku un ātrumu. Padalīšos arī ar saviem promo kodiem, varbūt kādam noder.

Agrāk man bija savi top braucamie, bet šobrīd, laikam jau ir tā, kurš tuvāk ar to ar braucu.

No šī gada (2021) 20. aprīļa, stājās spēkā jaunie Ceļu satiksmes likuma grozījumi. Un tie ir arī saistībā ar elektroskrejriteņiem. 

Respektīvi, agrāk nebija saprotams un raisījās lielas diskusijas, ko darīt un kas var/nevar braukt ar elektroskrejriteni. 

Īsumā par elektroskrejriteņiem

 • Ektroskrejriteņa definīcija, nosaka, ka tas ir ar elektromotoru aprīkots transportlīdzeklis ar maksimālo ātrumu līdz 25 kilometriem stundā, kuram nav pedāļu, kurš paredzēts vienam cilvēkam un ir aprīkots ar stūri vai roku atbalstu, kas ir mehāniski savienots ar kāju atbalsta virsmu.
 • Braukt ar elektroskrejriteni drīkstēs personas no 14 gadu vecuma. Personām, kuras sasniegušas 18 gadu vecumu, elektroskrejriteņa vadīšanai tiesības nevajadzēs. Savukārt personām vecumā no 14 līdz 17 gadiem būs nepieciešamas velosipēda vai jebkuras kategorijas transportlīdzekļu vadīšanas tiesības.
 • Likumā iekļauta arī elektrisko skrejriteņu reģistrēšana – tāpat kā līdz šim jau velosipēdu, arī skrejriteņu reģistrācija būs brīvprātīga, kā arī būs atļauts piedalīties ceļu satiksmē ar nereģistrētiem elektroskrejriteņiem. 
 • Savukārt par pārkāpumiem elektroskrejriteņu vadītājiem piemēros tādus pašus administratīvos sodus kā riteņbraucējiem.
 • Elektroskrejriteņi var pārvietoties tāpat kā ar ritenim paredzētās vietās.

Kas Tev būtu jāzina vispirms par elektroskrejriteņu nomu

 • Visiem elektroskrejriteņiem, ko es zemāk apskatīšu, ir savas aplikācijas telefonā
 • Tev ir jāieiet savā google play vai app store un jānolādē atbilstošā aplikācija. Katra aplikācija ir nedaudz citādāka, bet principā ļoti līdzīgas.
 • Aplikāciju vari lietot tikai tad, ja Tev ir interneta pieslēgums
 • Nolādējot aplikāciju, citi prasīs reģistrēties ievadot tikai telefona numuru, citi personas apliecinošus dokumentus, tai skaitā arī vadītāja apliecību. 
 • Uzsākt braucienu var tikai tad, ja esi piereģistrējis savu bankas karti un papildinājis savu aplikācijas kontu. (Ja uz konta ir uzlikta nepietiekama naudas summa, aplikācija pati automātiski novilks tik naudiņas no tavas bankas konta cik nepieciešams.)
 • Visiem skrejriteņiem uzsākšana ir vienāda – jānoskenē uz tā esošais svītru kods, jāiestumjas un dodies ceļā!
 • Tāpat arī visiem elektroskrejriteņiem braukšanas ātrums ir līdz 25 km/h.
 • Tiem ir noteiktas vietas, kur vari un nevari beigt braucienu – tās tu vari redzēt aplikācijas kartē.
 • Visi elektroskrejriteņi ir aprīkoti ar gaismām, bremzēm un zvaniņiem. 

Elektroskrejriteņi Rīgas apkaimē

Atom – Rideatom

Atom elektroskrejritenis

Atom bija mans pirmais elektroskrejritenis. Uz to brīdi, ja nemaldos 3 gadus atpakaļ, bija labākais braucamais. Un liekas arī pirmais pieejamais ar aplikāciju. Tam bija ideāla bonusa sistēma, kur dalījies ar promo kodu un varēji iegūt naudiņu braucieniem. Vienu brīdi biju tik daudz uzkrājusi, ka ļoti ilgi, ja varētu tā teikt, braucu bezmaksas. 

Šobrīd, tas ir nedaudz mainījies un promo kods īsti tā nestrādā. 

 • Atom pieejamība uz ielām ir no 07:00 – 02:00 naktī. 
 • To lietot drīkst personas, kuras sasniegušas vismaz 18 gadu vecumu. 

Izmaksas:

 • Skrejriteņa atbloķēšana: 0,90€
 • Brauciens: 0,09€/min
 • Maksimālā summa vienas dienas ietvaros: 14€ (tas nozīmē, ka vairāk par 14€ dienā nevari un nav iespējams nobraukt)

Atom vēl joprojām ir mana topa augšgalā, taču ne pirmais, jo tie ir reti pieejami. Pārsvarā aizņemti. Neko citu sliktu īsti nav ko teikt. Protams, ar laiku visi skrejriteņi nonēsājas, nobraucas un kvalitāte samazinās, kaut kas grab utt. 

Lai gan atcerējos – lai uzsāktu braucienu, obligāti ir jāpapildina tavs maciņš, kas ir sākot no 3€. To es uzskatu kā mīnusu, jo citreiz man pietiek ar 1,50€, lai nokļūtu līdz savam gala mērķim. Tikai ar bonus maciņa naudiņu, kas Tev ienāk no tā, ka dalies ar savu promo kodu jeb atlaides kodu, nevar uzsākt braucienu. Tev jāpapildina ir naudas maciņš no bankas kartes. 

Pēc manām domā, šī ir viena no labākajā aplikācijām. Tajā ir aprakstīts viss, lai noskaidrot, cik tev izmaksās brauciens, cik ilgi vari nobraukt utt. Citās elektroskrejriteņu aplikācijās šāda informācija nav.

Šodien, 24.04.21, aplikācijā nerādās neviens skrejritenis, iespējams, tas vēl nav sācis savu sezonu. 

Promo kods: šis diemžēl man vairs nav pieejams. Laikam esmu izsmēlusi savu limitu. 

Vairāk par Atom lasi šeit

Jungo

jungo elektroskrejritenis

Pagājušo gadu, šis bija mans top elektroskrejritenis. Kādēļ? Tas bija pieejams visur, jaudīgs, salīdzinoši lielām riepām un kvalitatīvs. To vēl joprojām izmantoju bieži.

 • Aplikācija ir angļu valodā, bet viegli saprotama. Aplikācija ir tāda pati, kā Atom.
 • Lai brauktu ar skrejriteni, tev ir jābūt vismaz 18 gadus vecam. Toties nav vajadzīga nekāda automašīnas vadītāju apliecība. 
 • Lai uzsāktu braucienu, obligāti ir jāpapildina tavs maciņš, kas ir sākot no 2€. Tāpat kā Atom, arī Jungo tikai ar bonus maciņa naudiņu, nevar uzsākt braucienu. Tev jāpapildina ir naudas maciņš no bankas kartes. 
 • Jungo pieejamība ir no 07:00 – 02:00 naktī. 

Pagaidām pētot cik km tālu katrs elektroskrejritenis var nobraukt, nobraukšanas attālums ir citādāks. Iespējams, tas ir atkarīgs no baterijas. Lielākais, ko esmu izpētījusi, ka ar vienu Jungo var nobraukt ir aptuveni 36 km – atceramies, ka cilvēka svars ietekmē braukšanas ātrumu un attālumu. 

Izmaksas:

 • Skrejriteņa atbloķēšana: 1,00€
 • Brauciens: 0,10€/min
 • Maksimālā summa vienas dienas ietvaros: 20€

Promo kods: 4HEIO


Vairāk par Jungo lasi šeit

Bolt

Bolt elektroskrejritenis

Bolt aplikāciju tu noteikti zini, ja izmanto taksi. Taču Bolt piedāvā arī elektroskrejriteņus. Šobrīd pat piedāvā savu izveidoto un ražoto variantu. Gan jau esi ievērojis uz ielas diezgan spilgto zaļo braucamo. 

Ar šo skrejriteni arī bieži vizinos, nemāku teikt, kāpēc nav mana topa augšgalā. Liekas tāpēc, ka cenas ziņā ir neizdevīgāks. Ar jauno modeli vēl neesmu izbraukusi. 

Salīdzinoši ar citiem skūteriem, tāpat kā fiqsy, atrodas nu jau katrā malā. 

 • Pieejamība ir 24/7. 
 • Ar pilnu bateriju var nobraukt līdz pat 50 km lielu attālumu. Ja baterija ir pustukša, tad nobraukt var līdz 25 km. 

Izmaksas:

 • Skrejriteņa atbloķēšana: 0,00€
 • Brauciens: 0,22€/min, bet pēc 5 min, brauciens ir 0,11€/min
 • Rezervēšana līdz 30 minūtēm:  0,11€/min.

Mīnus laikam ir tāds, ka informācija par pašu elektroskrejriteni nav atrodama vienā vietā, ir jāmeklē internetā dažādās lapās. Aplikācijā informācija ir minimāli pieejama. 

Jaunais Bolt modelis izskatās augstāks, vieglāks un kvalitatīvāks kā vecais modelis. Pieļauju, ka arī labāk braucas. Kad izmēģināšu došu ziņu. Vai arī komentārā raksti savu pieredzi. 

Vairāk par Bolt lasi šeit

Citybee 

Citybee elektroskrejritenis

Agrāk Citybee piedāvāja elektroskrejriteņu nomu, bet šobrīd verot vaļā aplikāciju, tādu iespēju neuzrāda. Bet paturi prātā, varbūt noderēs. Un varēsi pats izpētīt, kā viss notiek.

Fiqsy

Fiqsy elektroskrejritenis

Fiqsy aplikācija man jau bija nolādēta, bet tā kā šo elektroskrejriteni gandrīz nelietoju, aplikāciju izdzēsu ārā. Reģistrējoties otro reizi aplikācijā (29.04.21), ievadot savu e-pastu adresi, ieguvu 1 braucienam. 

Runājot par slikto kvalitāti, tie ir maziņi, nav jaudīgi. Ir gadījies, ka brauciena laikā, skrejritenis vienkārši apstājas, sāk skaļi pīkstēt un braucienu beigt nevaru, jo atrodos zonā, kurā to nevaru noparkot. Tā nu nācās to pīkstošu vilkt uz atļauto vietu. Liekas, kopš tās reizes, neesmu ar to braukusi. 

 • Lai brauktu ar skrejriteni, tev ir jābūt vismaz 18 gadus vecam. Un prasa vadītāja apliecību un personas dokumentu.
 • Fiqsy aplikācija rāda aptuveni cik vēl km vari nobraukt. Ņem vērā, ka svars ir liels radītājs cik ilgi tur baterija. Saku to pēc pieredzes. Jo smagāks, jo tavs brauciens būs īsāks, nekā tad, ja esi viegls.
 • Agrāk fiqsy pieejamība bija 24/7. Kā ir šobrīd, īsti pat nemāku teikt. Man liekas, tas pats.

Varbūt Fiqsy kvalitāte nav to tām labākajām, taču šis ir viens no pieejamākajiem elektroskrejriteņiem, salīdzinājumā ar citiem. Ja jānokļūst kaut kur ātri un nav tālu, tad šis ir īstais variants. 

Izmaksas:

 • Skrejriteņa atbloķēšana: 1€
 • Brauciens: 0,10/min
 • Skrejriteni var rezervēt, pieļauju, ka par tādu pašu samaksu kā brauciens minūte.

Promo kods: Z2RLLK 

Vairāk par Fiqsy lasi šeit 

Kong- ride the urban jungle

Kong elektroskrejritenis

Šo elektroskrejriteni ievēroju šogad, kā gan nevar nepamanīt dzeltenu aparātu uz ietves. Bet izrādās, ka tie ir jau kādu laiku uz ielām. Pēc izskata tie principā visi ir vienādi. Taču šis vairāk atbilst lieluma un izskata ziņā Jungo elektroskrejritenim.

Lai lietotu aplikāciju, personai ir jābūt vismaz 18 gadus veicai un ar vadītāju apliecību, bez tās skūteri lietot nevar. Šis gan nav ātrs process, jo ja pirmo reizi vēlos lietot Kong skūteri, man ir jāgaida, kad apstiprinās manus personas dokumentus, lai uzsāktu braucienu, līdz ar to tas ir diezgan liels mīnuss. 

Aplikācija savā ziņā ir viegli saprotama, tiesa gan tā ir angļu valodā. Tāda pati aplikācija kā Atom un Jungo. 

Elektroskrejriteņi nav pieejami 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā un 365 dienas gadā. Skrejriteņi ir jāiznomā un jādeaktivizē ne vairāk kā 24 stundu laikā. Skrejriteņu skaits ir ierobežots un to pieejamība nav garantēta. Pieejamība var atšķirties atkarībā no dažādām lietošanas zonām. Jūs piekrītat, ka KONG var uz laiku pārtraukt savu darbību dažās lietošanas zonās, līdz ar to ierobežot vai pilnībā pārtraukt skrejriteņu pieejamību, ņemot vērā laikapstākļus šajā lietošanas teritorijā, kā arī tādu iemeslu dēļ (bet ne tikai) kā apkope un pieprasījums.
Pakalpojumu pieejamība var tikt ierobežota laikapstākļu, apkopes, skrejriteņu pieejamības, nepārvaramas varas, KONG veiktu darbību un citu KONG darbības ierobežojošu apstākļu dēļ.

Izmaksas:

 • Skrejriteņa atbloķēšana: 1
 • Brauciens: 0,12/min
 • Rezervācija: 0,05/min
 • Maksa par 24 h: 25EUR

Skūteru pieejamība ir ļoti maza. Šobrīd kartē rādās pa visu Latviju, ka pieejams tikai 1 elektroskrejritenis. 

Nepatīk, ka reģistrējoties vajag ievadīt datus, kur es dzīvoju, neredzu lielu pamatojumu tam. 

Šis ir viens no retajiem elektroskrejriteņiem, ko neesmu vēl izmēģinājusi, tāpēc par pašu braucienu un elektroskrejriteņa kvalitāti vēl īsti nevaru spriest. 

Promo kods: Oopoavmg

Vairāk par Kong lasi šeit 

Scoot911

Scoot911 elektroskrejritenis

Melnais braucamais, kas pamanāms ir visai retāk, kā iepriekš minētie. Bet biežāk kā Kong. 

Esmu braukusi ar to vienu reizi. Arī augsts, viegli ripo pa ceļu. Neesmu to izmantojusi biežāk, jo kā jau minēju ir reti pieejams un sastopams un arī cenas ziņā man neliekas izdevīgs. 

 • Braucamais nav pieejams 24/7, cik ilgi tas ir pieejams īsti nav minēts. 
 • Pētot aplikāciju, izskatās, ka nobraukt var arī līdz 35 km.

Izmaksas:

 • Skrejriteņa atbloķēšana: 0,60
 • Brauciens: 0,14

Aplikācijā ir aprakstīti sīki lietošanas noteikumi, sodi utt. Viena no aplikācijām, kur nevajag ievadīt datus par sevi vai fotografēt personas dokumentus. 

Vairāk par Scoot911 lasi šeit

Tier e-scooter

Tier elektroskrejritenis

Vēl viens retais braucamais ar ko neesmu izbraukusi. Kā arī neko vairāk no personīgā viedokļa nevaru pateikt, jo neesmu pat redzējusi uz ielām. 

Aplikācijā īsti nav arī nekas minēts. Neesmu pat pārliecināt vai Latvijā šis braucamais ir bijis vai būs pieejams. Bet, ja aplikācija atpazīst Latviju un piedāvā kādas iespējas, tad gan jau, kaut kas tur slēpjas. 

Bet jebkurā gadījumā šeit links, kur iespējams atradīsi vairāk informācijas, piefiksē, varbūt noderēs.

Ride

Ride elektroskrejritenis

Mazais sarkanais Ride elektroskrejritens-ritenis, kurš iepriecina katra skatienu. Man tas vismaz izskatās piemīlīgs. Ja nevēlies stāvēt kājas uz elektroskrejriteņa, tad izvēlies Ride. Ride ir pieskaitāms pie elektroskrejriteņa. 

Man tas likās ērts un ātri ejošs. Forši, ka ir vieta, kur var novietot somu vai savu iepirkšanās maisiņu.

Ar to var braukt pa ietvēm. Tas ir lielāks kā elektroskrejritenis, līdz ar to vajag būt uzmanīgam braucot starp cilvēkiem. 

 • Tā pieejamība ir 24/7.
 • Aptuveni var nobraukt līdz 35 km. 
 • Lai sāktu braucienu, kontā jābūt vismaz 5EUR, bonus naudiņa neskaitās kā “īstā” nauda. 

Izmaksas:

 • Skrejriteņa atbloķēšana: 0,00
 • Brauciens: 0,15/min
 • Visa diena: 15

Var arī veikt dienas, nedēļās un mēneša maksas, kas dod tev noteiktas elektroskrejriteņa atbloķēšanas iespējas, pauzes un nosaka brauciena minūtes. 

 • 1 diena – 19,99
 • Nedēļa – 49,99
 • Mēnesis – 99,99

Vairāk par Ride lasi šeit

Skok

Skok motorollers

Šo gan pie elektroskrejriteņiem nepieskaitīt, bet elektriskais braucamais jau vien ir. Un uz ietvēm redzams arī ir.

Esmu ar to braukusi vienu reizi. Un, protams, patika. Ja vēlies pavizināties pa Rīgu un apskatīt to no Skok skatu punkta, laikam jau teiktu, ka vajag to darīt! Visu vajag vienreiz izmēģināt.

Man gan liekas, ka tas ir ļoti neizdevīgs un neekonomisks braucamais tavam maciņam. Bet katram ir savs.

 • Ar Skok var braukt par laimi tikai tie, kuriem ir vadītāju apliecība. 
 • Tā pieejamība ir 24/7.
 • Maksimālais braukšanas ātrums ir 50 km/h.
 • Braukšanas attālums ir aptuveni 100 km.
 • Rezervēt var līdz 10 min.
 • Klāt nāk ķivere un jauna plānā cepurīte. 

Izmaksas:

 • Atbloķēšana: 1,99
 • Brauciens: 0,20/min
 • Pauzes režīms: 0,05/min
 • Visa diena: 20

Es personiski ņēmu Skok uz visu dienu, tad cena man ar visu promo kodu un bonusu bija 12,90. Pabraukāju pa Mežaparku un aizbraucu līdz Vecmīlgrāvim, Jūrai. Izmetu vēl kādu lociņu pa Rīgas centru. Baterija bija palikusi mazāka un beidzu braucienu. Kopumā tā bija 1,47 min, bet Skok braucienu nesāku ar galīgi pilnu bateriju. 

Braucot pa lielo šoseju nelikās visai droši un nebija arī jaudīgs. Vairāk domāts maziem izbraucieniem pa pilsētu. 

Šobrīd (29.04.21) aplikācijā vēl nav pieejami Skok braucamie, domājams, ka vēl nav uzsākuši savu sezonu. 

Promo kods: QJXW-TN33

Vairāk par Skok lasi šeit 

Salīdzināšanas tabula

AtomJungoBoltFiqsyKongScoot911RideSkok
Atbloķēšana 0,901,000,001,001,000,600,001,99
Brauciens /min0,090,100,22/0,110,100,120,140,150,20
Rezervēšana /min0,110,100,050,00
Pauze /min 0,05
Visa diena 1420251520
Pieejamība 07:00-02:0007:00-02:00 24/724/724/724/7

Ar kuru elektrisko braucamo Tu esi braucis? Raksti komentārā!

Advertisement
Komentāri

Populārākie Raksti

Uz augšu