Stils un Mode

Zeķu fabrika Aurora

Aurora zeķes

Vai atceries kadru no filmas “Dāvana vientuļai sievietei”, kur tiek reklamētas lieliskās “Aurora” zeķubikses?
Agrākos laikos, vienīgā zeķu ražošanas fabrika Latvijā.

Vai zināji?

Zeķubikses pirmsākumi meklējami 11. gadsimtā. Tās izmantoja nevis sievietes, bet vīrieši. Precīzāk, vīriešu aristokrātija. Agrās zeķubikses vairāk atgādināja šodienas zeķes, un tās sauca par “šļūtenēm”. Vīrieši tās galvenokārt izmantoja, lai pasargātu no aukstuma. Šļūtenes izgatavoja no zīda, auduma un samta. Laika gaitā šļūtene tika aizstātas ar biksēm.

Vecā Aurora

Dibināta 1947. gadā, apvienojot vairākas līdz šim pastāvējušas mazas ražotnes. Zeķu fabrika atradās Mazajā Nometņu ielā 16. 1960. gadā tika pievienota zeķu fabrika Kosmoss, kā rezultātā “Aurora” kļuva par vienīgo zeķu ražošanas uzņēmumu Latvijā. Tā bija savam laikam moderna fabrika ar zeķu adīšanas, šūšanas un apdares iekārtām. Fabrikā tika ražoti vairāk kā 80 zeķu izstrādājumu veidi.

1998. sākās likvidācijas process. Un SIA “Aurora Baltika” 1999. gada jūnijā nopirka zeķu fabriku ar tādu pašu nosaukumu, un atsāka zeķu ražošanu.

Kādreizējās zeķu fabrikas “Aurora” vietā sākusies dzīvojamā kompleksa būvniecība. No kādreizējās apbūves tur tiks saglabāts vēsturiskais rūpnīcas korpuss, ko 1901. gadā projektējis pazīstamais arhitekts Vilhelms L. Bokslafs.

Jaunā Aurora – Aurora Baltika

Uzņēmuma pamatražotne atrodas Višķu iela – 21L, Daugavpilī (250 km. no Rīgas).

Mūsdienīgas krāsas un dizains, augsta kvalitāte, iepakojums un mērena cenu politika, ir galvenie faktori, kas raksturo ,,Aurora Baltika”. Uzņēmums izmanto mūsdienīgas tehnoloģijas un iekārtas, kuras spēj saražot līdz 30 miljoniem zeķu pāru gadā.

Tā izstrādā plašu zeķu sortimentu gan vīriešiem, gan sievietēm, gan bērniem visām sezonām, kā ikdienai, tā arī sevišķiem gadījumiem. Uzņēmuma vadošais virziens – zeķu ražošana visai ģimenei. Piedāvā produkciju jebkuram ģimenes loceklim, neatkarīgi no tā vecuma un gaumes.

Produkcija

Produkcija ir pieejama ne tikai Baltijā, bet arī Krievijā, Vācijā, Skandināvijā, Beļģijā, Holandē, Lielbritānijā, Amerikā u.c.

Produkcijas sortiments:

Sieviešu: zeķbikses, zeķes, īsās zeķes, pusgarās zeķes, pēdiņas, legingi, getras
Vīriešu: zeķes, pagarinātās zeķes, pusgarās zeķes, legingi
Bērnu: zeķbikses, zeķes, pusgarās zeķes, legingi, zeķes un zeķbikses zīdaiņiem
Īpašā produkcija: vīriešu zeķes ar antibakteriālu iedarbību, izstrādājumi ar neslīdošu pēdu

Materiāls:

Dabīgās: kokvilna, lins, bambuss, zīds, viskoze, modāls, Crabyon,  vilna, kašimirs, angora
Sintētiskās: poliamīds, poliesters, polipropilens, elastāns, mikrofibra, akrils
Krāsvielas un ķimikālijas: Ciba, Clariant

Aurora Baltika pašražotu produkciju iespējams iegādāties:

  • MAXIMA  
  • RIMI
  • MEGO
  • DEPO
  • DROGAS
Advertisement
Komentāri

Populārākie Raksti

Uz augšu