Stils un Mode

Modes zīmols Versace

mode

“Tā ir šīs kolekcijas atslēga – būt pašam. Neievērojiet tendences. Nepadariet sev piederīgu modei, bet jūs izlemjat, kas jūs esat, ko vēlaties izteikt ar ģērbšanos un dzīvesveidu.” /Gianni Versace/

Pēdējo gadu desmitu laikā Versace ir bijis viens no atpazīstamākajiem modes zīmoliem.

Mūsdienās nosaukums Versace un logotips, kas pārstāv uzņēmumu, ir kļuvis par šī greznības un stila līmeņa sinonīmu. Kas ir bija tas, kas izpelnīja Versace zīmolam šo pasaules atzinību?

Šajā rakstā izzināsim kopā Versace vēsturi; īpašniekus; logotipa nozīmi un interesantus faktus. 

Kas ir Versace?

Gianni Versace, kuru parasti dēvē vienkārši par Versace, ir itāļu luksusa modes uzņēmums, kuru 1978. gadā dibināja Gianni Versace. Zīmols ražo augstākās klases itāļu apģērbus un aksesuārus. 

Versace zīmols ir pazīstams ar savu novatorisko dizainu ar simboliskām bezgaumīgām izdrukām un spilgtām krāsām, bet ar stilu. Uzņēmums 2018. gadā paziņoja, ka pārtrauks kažokādu izmantošanu savās kolekcijās. 2018. gada 25. septembrī Michael Kors Holdings iegādājās visas apgrozībā esošās Gianni Versace S.r.l. par 2,12 miljardiem USD; iegāde tika pabeigta 2018. gada 31. decembrī, saglabājot Donatella Versace kā radošā dizaina vadītāju.

Gianni Versace rada pasaules slavenu modes zīmolu

Gianni Versace

Pagājušā gadsimta 70. gados Gianni Versace bija topošais modes dizaineris, kas dzīvoja Milānā un strādāja ārpus tās. Līdz 1972. gadam viņš bija izstrādājis savu pirmo kolekciju Callaghan, Genny un Complice. Šī kolekcija modes pasaulē saņēma augstu atzinību, taču Gianni joprojām sapņoja par sava modes zīmola dibināšanu.

1978. gadā Gianni Versace šo sapni īstenoja, atverot pirmo Versace veikalu Milānas Via Della Spiga. Laikā, kad viņš atvēra šo veikalu, Gianni bija viens no vienīgajiem dizaineriem šajā nozarē, kurš kontrolēja visus sava zīmola aspektus. Šis kontroles līmenis ļāva Giannii vadīt Versace atbilstoši viņa precīzajam redzējumam, sākot no tā, kā viņa apģērbs tika veidots, līdz tā izlikšanai, tirdzniecībai un ārpus tā.

Pirmos četrus gadus Versace pārdeva tikai dizaineru apģērbus. Tomēr 1982. gadā uzņēmums sāka paplašināties, piedāvājot citus produktus, piemēram, dizaineru aksesuārus, mēbeles un smalko Ķīnu ar Versace zīmolu.

Neskatoties uz to, tieši Versace kļūs slavens ar apģērbu. Lai gan Giannii skatienam uz dizainu, bez šaubām, bija liela nozīme Versace panākumos, tomēr bija vēl viens faktors, kas palīdzēja Versace izveidot kā vienu no vadošajiem modes zīmoliem pasaulē – Gianni saikne ar mūzikas industriju un viņa novatoriskā pieeja mārketingam.

Gianni bija draugi augsta līmeņa zvaigznes mūzikas industrijā, tostarp Eltonu Džonu, Ēriku Klaptonu, Naomi Kempbelu, Šēru, Madonnu, Durana Durana dalībniecēm un daudziem citiem. Kad šie Gianni slavenību draugi sāka parādīties fotosesijās un balvu pasniegšanas ceremonijās, lietojot zīmolu Versace, cilvēki to pamanīja. 

Gianni Versace kļuva par vienu no pirmajiem dizaineriem, kas mūzikas industriju saistīja ar modes industriju, un tas bija mačs, kas atnesa Versace zīmolam bagātīgu atlīdzību. Pēkšņi visi gribēja valkāt to pašu kleitu, kas bija Šērai, vai to pašu jostu, kuru valkāja Eltons Džons – un tas Versace nozīmēja jaunu klientu plūdumu.

Tomēr 1997. gadā notika traģēdija. 1997. gada 15. jūlijā 50 gadus vecais Gianni atgriezās savās Maiami pludmales savrupmājā, kad Endrjū Kanans viņu nošāva un nogalināja. Kanans bija aizrāvies ar Gianni un bija pazīstams ar to, ka bieži lielījās par tuvām attiecībām ar dizaineri. Tomēr pastāv domstarpības par to, vai abi pirms slepkavības pat bija tikušies, un lielākā daļa ir pilnīgi pārliecināti, ka abiem vīriešiem nebija ciešas attiecības. Katrā ziņā Endrjū Kanans laupīja dzīvību pasauli talantīgākajiem dizainerim.

Versace manto radinieki

Donatella Versace

Pēc Gianni Versace traģiskās nāves zīmolu pārņēma viņa brāļi un māsas Donatella un Santo Versace. Santo kļuva par uzņēmuma izpilddirektoru, kamēr Donatella pārņēma radošā direktora lomu.

Tomēr 2000. gadu sākumā uzņēmuma peļņa bija samazinājusies. Lai mēģinātu tik ārā no krīzes, tika piesaistīti pāris dažādi izpilddirektori, taču abi drīz aizgāja, minot nesaskaņas ar Versace ģimeni kā iemeslu atteikties no izpilddirektora lomas.

Versace logotips

Versace logo

Ņemot vērā to, ka Gianni Versace vispirms bija dizaineris, bet otrkārt – uzņēmējs, nav pārsteigums, ka viņš izvēlējās pats veidot savu logotipu. 

Romā uzaugušo Gianni lielā mērā ietekmēja šajā reģionā izplatītie grieķu mākslas darbi. Faktiski, iedvesma Versace logotipam radusies no mākslas darbiem Romā uz drupu grīdas, uz kuriem viņš un viņa brāļi un māsas mēdza spēlēties. 

Gianni sacīja, ka viņš izvēlējās Medūzu tieši tāpēc, ka tā lika cilvēkiem bezcerīgi iemīlēties tajā. Viņš cerēja, ka viņa uzņēmumam būs tāda pati ietekme uz cilvēkiem, kuri iegādājās Versace produktus.

Tomēr tikai 1980. gadā – divus gadus pēc Versace dibināšanas – Gianni atklāja pirmo zīmola logotipu, un šajā pirmajā logotipā bija tikai Gianni Versace vārds. Tikai 1993. gadā uzņēmums atklāja savu slaveno Medusa galvas logotipu.

Kopš 1993. gada Versace logotips ir mainījies ļoti maz. Gadu gaitā logotipa uzrakstā un tā malā ir veiktas nelielas izmaiņas, taču klasiskais Medūzas sejas attēls ir palicis nemainīgs.

Gianni Versace slavenākās kleitas

Linda Evangelista – 1990

Linda Evangelista

Helena Christensen – 1992

Helena Christensen

Linda Evangelista – 1993

Linda Evangelista

Liz Hurley – 1994

Liz Hurley

Carla Bruni – 1995

Carla Bruni

Princess Diana – 1996

Princese Diāna

Interesanti fakti par Versace

  • Donatella bija lielākā Gianni mūza.
  • Versace preču zīme ir zelta kleita “Oroton”.
  • Pateicoties Versace, Google izveidoja meklēšanu pēc attēla.
  • Pirmais modes nams, kas savā vārdā izveido viesnīcu.
  • Versace ir pirmais zīmols, kas sadarbojās ar supermodelēm, mūziķiem un zvaigznēm.
  • Modes nams Versace ar 50% kapitāla tika novēlēts Donatellas Versace meitai.
  • Donatella Versace nekad dzīvē nav šuvusi.
Advertisement
Komentāri

Populārākie Raksti

Uz augšu