Stils un Mode

Džinsu izgudrotājs ir Latvietis- Jacob W.Davis

Nenoliedzami gan sieviešu, gan vīriešu vidū populārākais apģērba gabals ir džinsu bikses. Ērti, ātri, ar daudz ko sakombinējams. Tavā skapī arī ir vairāk kā viens džinsu bikšu pāris? 
Bet vai Tev ir nojausma kā radās kaut kas tik ērts un savā ziņā vienkāršs? Pausaulite.com nav. Tāpēc, ja arī Tev interesē, kā radās džinsu bikses, izzinām kopā!

Kā radās džinsu bizness?

1853.gadā Levi dzirdēja par “Gold Rush “, tāpēc pārcēlās uz Sanfrancisko, lai izveidotu Rietumu filiāli ģimenes sauso preču biznesā. Tur viņš cita starpā pārdeva kokvilnas audumu. Viens no viņa klientiem bija Jacob W. Davis. Davis ir izveidojis funkcionālus priekšmetus, piemēram, teltis, zirgu segas un vagonu pārsegus.

Kādu dienu Jacob W.Davis klients pasūtīja pāris izturīgas bikses, kas varētu izturēt smagu darbu. Viņš tos izgatavoja no džinsa, ko viņš nopirka no Levi Strauss & Co, un padarīja tos spēcīgākus. Kad viņš vēlējās tos patentēt,viņš rakstīja Levi Straussam un kļuva par partneriem. Viņi atvēra lielāku rūpnīcu, un tādā veidā ir dzimuši džinsi.

Kā tās ražo?

Džinsi ir izgatavoti no materiāla, ko sauc par denim (džinsu). Nosaukums “džinsa” nāk no izturīga auduma nosaukuma “Serge de Nîmes”, kas sākotnēji izgatavots Nîmes,Francijā, līdz ar to “de Nîmes” – “džinsa”. Nîmes audēji centās atveidotkokvilnas velveti, kas bija slavena Dženovas pilsētā, Itālijā, bet bez veiksmes. Ar izmēģinājumu un kļūdu palīdzību viņi izstrādāja vēl vienu sarža audumu, kas kļuva pazīstams kā džinsa. Tas bija kokvilnas plēvju tekstils, kurā audi šķērso divus vai vairākus šķēru pavedienus. Metāla pavedieni tika krāsoti indīgās, bet audu pavedieni palika balti, kas deva džinsa zilā krāsā no vienas puses un baltā krāsā no otras puses. Džinsa audums ir ļoti izturīgs, un tāpēc viņu izmantoja cilvēki, kuriem vajadzēja drēbes, kas ilgst ilgi. Tieši tāpēc to izmantoja Levi Strauss un Jacob W. Davis, lai iegūtu materiālus džinsu biksēm.

Indigo krāsa ir krāsa, ko izmanto džinsa krāsošanai. Tā ir organiska krāsviela ar atšķirīgu zilo krāsu. Tā tika ražota un izmantota Indijā, no kurienes tā ieguva savu nosaukumu kopš seniem laikiem. No Indijas Indigo tiek importēta uz Ēģipti,Grieķiju un Romu. Indigo Indijā tika ražota no Indigofera tinctoria auga. To lietoja uz kokvilnas, jo tas bija vienkāršākais krāsošanas veids. Vienīgā problēma bija: krāsa neturējās ilgi.

Interesanti

Davis and Levis teica, ka  Mēs izgatavojām savus džinsus no džinsa – tradicionālais vīriešu darba apģērbs. Ļoti īsā laikā jean bija veiksmīgs panākums. Lai gan mums ir jāatzīmē, ka līdz 1960. gadam tie tika saukti par “vidukļa kombinezoni” vai “kombinezoni”, kad bērnu boomers pieņēma nosaukumu “džinsi”.

1873.gada 20. maiju uzskata par  zilo džinsu „dzimšanas dienu”.

Nākamajā reizē, kad redzēsiet kādu, kas valkā Levi’s® džinsu pāri, atcerieties, ka šīs bikses ir tiešs šī pirmā pāri pēcnācējs, kas izveidots 1873. gadā. Un, kas ir kļuvis par populārāko apģērbu uz zemes.

Vai zinājāt, ka visdārgākais zilā džinsu pāris tiek pārdots par $ 250,000? Vai zinājāt, ka garākais zilā džinsu pāris ir sešdesmit astoņi metri?

Dussault Apparel Trashed Denim – $250,000

Dažreiz kontrasts var palīdzēt uzlabot kaut ko no skaistuma. Citreiz, labi, pietiek pateikt, ka kontrasts ļoti ātri var sajaukt. Dussault Apparel Trashed Denim gadījumā katrs džinsu pāris ir mazgāts ne mazāk kā 13 reizes, pirms tiek veikta turpmāka manuāla apstrāde, lai radītu šo modernostresa džinsa izskatu. Tomēr tam seko dimanta, divu rubīnu pievienošana un sīkāka informācija, izmantojot gan rozes zeltu, gan balto zeltu, tāpēc katrs šo džinsu pāris maksā $ 250,000.

Levi Strauss & Co. Jeans – $60,000

Tehniski Levi Strauss & Co nebūtu tik daudz iztērējis, lai padarītu džinsi 19.gadsimtā. Turklāt viņu džinsi nebūtu tik daudz pārdoti tajā pašā laika periodā,redzot, kā viņi būtu bijis nekas vairāk kā parastais džinsu pāris savam laikam.Tomēr tie džinsu pāri, kas ir spējuši to padarīt mūsdienās, ir ieguvuši milzīgu vēsturisku vērtību, jo īpaši cilvēkiem, kas ir Levi Strauss & Co. fani.paaugstināt cenas dažādās izsolēs. Laika gaitā dažādas izsoles ir devušas skaitļus no 46 000 līdz 60 000 ASV dolāriem.

Komentāri

Populārākie Raksti

Uz augšu