Stils un Mode

100 000 pāri zābaki gadā- Dr. Martens apavi

Martens zābaki ir kļuvuši par britu kultūras sastāvdaļu – no skolas apaviem līdz darba apģērbam, ielu stilam līdz augstam modes stilam, drošu veidu, kā izteikt sacelšanos vai sociālās revolūcijas simbolu.

Kas ir Dr. Martens?

Martens aicinājums ir cilvēkiem, kuriem ir savs individuālais stils, bet kuriem ir vienots gars – autentiski rakstzīmes, kas stāsta kaut ko. Cilvēki, kuriem ir lepna pašizpausmes sajūta. Cilvēki, kas ir atšķirīgi.

Stilistiskā līmenī Dr. Martena vienkāršie silueti ļauj saviem valkātājiem pieņemt zābakus un apavus kā daļu no sava individuālā un ļoti atšķirīgā stila; praktiskā līmenī to slavenā izturība un komforts padara, tos ideāli piemērotus koncertiem un ielas modes pasaulei; un pēc tam beidzot ar emocionālu līmeni.

Tomēr tas ne vienmēr bija šāds: Dr Martens sākotnēji bija pieticīgs darba apģērba bagāžas nodalījums, kas pat vienā posmā tika pārdots kā dārza kurpes. Tātad, kā šis utilitārs sākums pārvēršas par vienu no kultūras ziņā nozīmīgākajiem mūsdienu laikmeta zīmoliem? Tas ir interesants un unikāls stāsts!

1901.gads

Sākot ar 1901.gadu, Griggsa ģimene bija pazīstama kā zābaku ražotāji, mazajā pilsētā Wollaston, Northamptonshire Anglijā. Viņi bija Anglijas kurpju nozares centrā, un sešas desmitgades laikā Grigga apavi ieguva stabilu reputāciju kā izturīgi darba zābaki.

1945.gads

Minhenē, 1945. gadā Dr. Klausu Maertenu, 25 gadus vecu karavīrs,-  atjaunojot nošķelto pēdu, viņš izveidoja unikālu gaisa spilvenu (nevis tradicionālo cieto zoli), lai palīdzētu viņam atveseļoties. Maertens izgatavoja prototipu kurpei un parādīja to vecajam universitātes draugam un mehāniķim Dr. Herbert Funk.

Abi devās partnerībā, izmantojot neizmantotas militārās preces, lai sāktu ražot savu unikālo apavu. Līdz 1947. gadam viņi sāka oficiālu ražošanu, un desmit gadu laikā tas strauji attīstījās, galvenokārt pārdodot vecākām sievietēm. 1959. gadā viņi nolēma, ka ir laiks reklamēt savu revolucionāro apavu izgudrojumu aizjūras žurnālos.

1960.gads

Anglijā Griggs kompāniju tagad vada trešās paaudzes ģimene, Bils, kopā ar brāļiem Ray, Colin un dēlu Max. Skenējot kurpju tirdzniecības žurnāla lapas.

Tika iegūta ekskluzīva licence un veiktas dažas galvenās izmaiņas, tostarp mainīts papēdis, , bet vienkārša augšējā daļa, atšķirīgs dzeltenais vates valdziņš, divu toņu gropēta vienīgā mala un unikāls vienīgais modelis. Zābaki tika apzīmēti kā “Airwair”, un tie tika komplektēti ar melnu un dzeltenu papēža cilpu, kurā bija zīmols un sauklis “Ar atlekšanas zolēm” (pamatojoties uz Bill Grigg pašu rokrakstu). Ievērojot savu nosaukumu no tās sākuma datuma, 1960. gada 1. aprīlī, bija ieradies astoņkājis 1460 Dr. Martens zābaki.

Darba zābaki

Sākotnēji postenis un rūpnīcas strādnieks nēsāja dr. Martena apavus dažus pirmos gadus, kas bija par 2 kāršu darba apģērbu, pārdodot cietos daudzumus Lielbritānijas darba klasēs. Tad kaut kas neticami sākās.

Bez jebkādiem brīdinājumiem vai nodomiem dr. Martensu pēkšņi uzņēma agrīnie daudzkultūru, ska-mīloši skinheadi, kas lepni uzvarēja britu darba klases stilā. Drīz pēc tam Pete Townshend no The Who kļuva par pirmo augsta profila indivīdu, kas tos valkāja kā sava darba klases lepnuma un dumpīgas attieksmes simbolu. To darot, gan pirmās paaudzes skinheads, gan Townshend mainīja zīmola vēstures gaitu, mainot šo funkcionālo darba nodiluma bagāžu ar subkultūru.

Martens zābaku zīmola atdzimšana citā līmenī

Neilgi pēc zīmola četrdesmitās dzimšanas dienas pārdošanas apjomi tik strauji samazinājās, ka visi, izņemot vienu no Apvienotās Karalistes rūpnīcām, bija jāslēdz, lai novērstu bankrotu. Tad 2003. gadā slavenā zīmola revitalizācija sākās ar augstas modes dizaineriem no visas pasaules, interpretējot un pielāgojot klasisko 1460 bagāžnieku.

2007. gadā atjaunošanās turpinājās, kad sākotnējā Cobbs Lane rūpnīca Northamptonas atsāka ražot ar rokām ražotas Dr. Martena orģinālus.

Apavi iegūst personību- 2010.gads

2010. gadā atdzīvināts Dr. Martens svinēja savu piecdesmito gadadienu: piecu gadu desmitu laikā, kad zīmols ir kļuvis daudzveidīgs no dažādām ciltīm, slavenībām, mūziķiem un brīvi domājošiem indivīdiem. attieksme un identitāte.

Dr.Martens: “Ražo tādus apavus, kas nav uz zemes virsas”

Avots https://www.drmartens.com/us/en/history

Komentāri

Populārākie Raksti

Uz augšu