Interesanti

Žurnāls: nāk no arābu valodas vārda, kas nozīmē noliktava

meitenes lasa žurnālu

“Žurnāls vai avīze ir veikals. Katrs no tiem ir eksperiments un pārstāv jaunu uzmanību, jaunu attiecību starp tirdzniecību un intelektu.” /Džons Džejs Čepmens/

Žurnāla vēsture

Nosaukums “žurnāls” parādījās 1731. gadā ar “Gentleman’s Magazine” iznākšanu. Nosaukums žurnāls, kas nāk no arābu valodas vārda, kas nozīmē noliktava, un tika izmantota, lai aprakstītu vietu, kur tiek glabāts liels daudzums dažādu preču, savukārt pēc analoģijas tika aprakstīta grāmata, kurā bija daudz noderīgas informācijas ceļotājiem un jūrniekiem.

Žurnāla panākumi bija lieliski, taču katra numura izmaksas bija vēl lielākas. Drukāšanas izmaksas bija augstas, un izdrukāto kopiju skaits nevarēja būt lielāks par simts tūkstošiem, jo tehniski nebija iespējams izspiest caur papīru lielāku daudzumu.

19. gadsimta vidū lasītāji bija ne tikai turīgie, un žurnāli kļūst pieejami ikvienam. Šī gadsimta laikā arvien vairāk mēģināja samazināt žurnālu cenu. Šajā laikā parādījās pirmās reklāmas, taču tās nebija daudz, jo reklāmas tika apliktas ar īpašu nodokli, līdz 1853. gadam.
Pēc nodokļa atcelšanas reklāmu skaits nepalielinājās. Un ar rotējošās preses izgudrošanu, palielinājās izdrukāto eksemplāru skaits, un izdevuma cena tiek samazināta, un tādējādi iegājām gadsimtā, kas iezīmēja žurnālu attīstību kā vienu no pasaules vadošajiem plašsaziņas līdzekļiem.

Daudzi jau paradzēja, ka žurnāli izmirs 90. gados.  Arī mūsdienās runā, ka žurnāli, grāmatas u.c. izmirs. Tomēr mums vēl joprojām ir fantastiska iespēja, baudīt kaut ko dzīvu un taustāmu.

Jā, digitālās tehnoloģijas, ir drauds papīra formāta lietām, taču tās nevar aizstāt šo papīra sajūtu starp pirkstiem, svaigi iespiesto lapu smaržu. Pasaulite ir par žurnāliem, par dzīviem žurnāliem!

Nekas nevar aizstāt to sajūtu, ka pēc nostrādātas darba dienas atgriezies mājās, uzvelc ērtas drēbes, uztaisi savu mīļāko dzērienu, apsēdies dīvānā un lasi iecienītāko žurnālu, kuru tikko paķēri vietējā veikalā.. klusums, miers, bez tehnoloģijām un Pasaulite skaļā balsī lasa….

Pasaulite runā par visu pasauli, taču citreiz aizmirstas, ka viss labais ir tepat blakus. Izzināsim Latvijas žurnālus.. šoreiz gan vienu – “I`mperfekt”.

Vai zini, kas ir I`mperfekt?

I`mperfekt tas ir uzņēmums, kas veidots cilvēkiem, ar kuriem tas ir uz viena viļņa, ar līdzīgām vērtībām, tā vismaz viņi paši par sevi saka. Tas piedāvā tev iespēju iepirkties brīnišķīgajā veikalā, apmeklēt Viesistabu un meistarklases, palasīt grāmatžurnālu.

I`mperfekt žurnāls

“Tas ir radīts sievietēm, kuras vēlas dzīvot ar prieku. Justies labi savā ķermenī, savā prātā, savā vecumā un savā laikā, “ tā par šo žurnālu pats I`mperfekt.

“Būt brīvai no aizspriedumiem un nepakļauties dogmām. Izbeigt noklusēt savas kļūmes, šaubas, bailes, asaras un sāpes. Uzdrīkstēties runāt par tām. Pasmieties pašām par sevi. Būt nepārejoši kaislīgās attiecībās ar dzīvi. Šis ir žurnāls sievietēm, kuras sapņo. Sievietēm, kuras grib svinēt dzīvi, nevis sūkstīties par to. I`mperfekt ir mums un par mums – visām, kuras vēlas atbrīvoties no stereotipiem.” /I`mperfekt/

Pasaulite uzskata, ka tas ir žurnāls, kas aizrauj. Žurnāls, ko neizlasīsi trīs minūtēs un neizmetīsi papīrgrozā. Tas ir kaut kas vairāk par žurnālu, tā ir māksla, kas stāv plauktā pēc tā izlasīšanas un gaida, kad to atkal pēc neilga laiciņa atvērs.

Uzzini vairāk par I`mperfekt viņu mājaslapā, Facebook un Instagram.

Advertisement
Komentāri

Populārākie Raksti

Uz augšu