Interesanti

Valentīna dienas dāvana pasaulei 2005.gadā

YouTube ir milzīgs. 60 dienu laikā YouTube tiek augšupielādēti vairāki video saturu, nekā trīs galvenajos ASV televīzijas tīklos, kas izveidoti 60 gadu laikā.

Vidējais YouTube lietotājs tērē vietnē no 15 līdz 25 minūtēm dienā, bet cik daudz mēs zinām par pasaules lielāko video koplietošanas vietni? Vai jūs zināt, kas ir visvairāk noskatītais YouTube klips? Vai jūs varat nosaukt visus trīs dibinātājus? Vai jūs zināt, cik reizes minūtē YouTube saite ir tweetota?

Lasām kopā, un uzzinām daudz ko jaunu par Youtube pasauli!

Čada Hurlijs reģistrē YouTube preču zīmi, logotipu un domēnu Valentīna dienā 2005

Līdz 2005. gada 14. februārim ļoti maz cilvēku kādreiz bija dzirdējuši nosaukumu “YouTube”. To nodibināja bijušie PayPal darbinieki Čada Hurlija, Stīvs Čens un Jawed Karim. Ideja bija dzimis vakariņās Sanfrancisko aptuveni gadu pirms oficiālās atklāšanas. Karima ideja par to, kas kļuva par YouTube, tika iegūta no diviem galvenajiem notikumiem 2004. gadā: Janeta Džeksona garderobes darbības traucējumi Super Bowl, un postošais cunami Indijas okeānā. Google iegādājās vietni 2006. gada novembrī par 1,65 miljardiem ASV dolāru; YouTube tagad darbojas kā viens no Google meitas uzņēmumiem.

Pirmais YouTube videoklips

Pirmais video, kas jebkad tika augšupielādēts YouTube, nav klasisks nekādā veidā. Yakov Lapitsky San Diego zooloģiskajā dārzā, kurā redzams līdzdibinātājs Jawed Karim.

Kas ir Youtube?

YouTube ļauj lietotājiem augšupielādēt, skatīt, novērtēt, koplietot, pievienot atskaņošanas sarakstiem, ziņot, komentēt videoklipus un abonēt citus lietotājus. Tā piedāvā plašu lietotāju radītu un korporatīvo multivides videoklipu klāstu. Pieejamais saturs ietver videoklipus, TV šovu klipus, mūzikas videoklipus, īsas un dokumentālas filmas, audio ierakstus, filmu piekabes, tiešraides un citu saturu, piemēram, video blogošanu, īsus oriģinālos videoklipus un izglītojošus videoklipus. Lielāko daļu YouTube satura augšupielādē privātpersonas, bet mediju korporācijas, tostarp CBS, BBC, Vevo un Hulu, piedāvā YouTube materiālus, izmantojot YouTube partnerības programmu. Nereģistrētie lietotāji var skatīt tikai videoklipus vietnē, bet reģistrētiem lietotājiem ir atļauts augšupielādēt neierobežotu skaitu videoklipu un pievienot komentārus videoklipiem. Videoklipi, kas tiek uzskatīti par potenciāli nepiemērotiem, ir pieejami tikai reģistrētiem lietotājiem, kas apliecina sevi vismaz 18 gadus veciem.

Youtube ekstras

YouTube un atlasītie radītāji iegūst ieņēmumus no Google AdSense, programma, kas mērķē reklāmas atbilstoši vietnes saturam un auditorijai. Lielākā daļa tās videoklipu ir brīvi apskatāmi, bet ir arī izņēmumi, tostarp maksas abonēšanas kanāli, filmu noma, kā arī YouTube mūzikas un YouTube Premium abonēšanas pakalpojumi, kas piedāvā augstākās kvalitātes un bez reklāmām pieejamus mūzikas straumējumus un reklāmu. brīva piekļuve visam saturam, ieskaitot ekskluzīvu saturu, kas pasūtīts no ievērojamām personībām. Sākot ar 2017. gada februāri, katru minūti YouTube tika augšupielādēts vairāk nekā 400 stundas, un katru dienu YouTube vietnē tika skatīts viens miljards stundu satura. No 2018. gada augusta mājas lapa ir ierindota kā otrā populārākā vieta pasaulē, saskaņā ar Alexa Internet.

Populārākie YouTube videoklipi, kuru pamatā ir kopējie globālie skatījumi no 2019. gada jūnija (miljardos):

  1. 2017. gada 12. janvārī Puertoriko dziedātājs Luis Fonsi izlaida savu spāņu valodas mūziku „Despacito”, kurā bija Daddy Yankee. Tā paša gada augustā videoklips kļuva par visu laiku skatīto YouTube videoklipu, un no 2019. gada jūnija video joprojām ir augstākā vieta ar vairāk nekā 6,24 miljardiem skatījumu video platformā.

2. Ed Sheeran- Shape of you

3. Wiz Khalifa – See You Again ft. Charlie Puth [Official Video] Furious 7 Soundtrack-

4. Masha and the bear: Recipe for Disaster

5. Mark Ronson – Uptown Funk (Official Video) ft. Bruno Mars

Kas ir tavs mīļākais Youtube video? Cik ilgi Tu pavadi tajā? Droši komentāru sadaļā dalies ar savu viedokli!

Komentāri

Populārākie Raksti

Uz augšu