Interesanti

Smiley sejiņas par 45$$$

Smaids, kā mēdz teikt nemaksā neko. Tomēr 1963. gadā Smaids maksāja vairāk kā nekas.
Vai tavā ikdienas sarakstēs e-pastos, WhatsApp, messenger u.c. tiek lietotas smaidiņu sejas vai kā mēdz dēvēt emojis?

Vai Tev ir nojausma kā aizsākās vispār sejiņu epopeja pasaulē?

Worcester, Massachusetts, valsts savstarpējā dzīvības apdrošināšanas sabiedrība bija iegādājusies Ohio savstarpējo garantiju uzņēmumu un saskārās ar zemu darbinieku morāli.
Lai uzlabotu darbinieku labklājību viņi pieņēma darbā Harvey Ball. Arštata mākslinieks, nāk klajā ar attēlu, lai palielinātu morāli. Tas, ko viņš radīja, bija Smiley seja!

Cik maksāja Smiley sejiņa?

 Mazāk nekā 10 minūšu laikā viņš radīja Smiley- klientam, kurš par radīšanu maksāja $45. Vienkārša, tomēr mainīgā Smiley seja, radīja smaidu vadītāju sejās. Pēc tam apdrošināšanas sabiedrība saviem darbiniekiem izdrukāja 100 Smiley tapas, lai padarītu, ka tie smaidīta visu dienu. Bet drīz klienti sāka pieprasīt tos, un uzņēmums sāka pasūtīt pogas 10 000 partijās.

Smiley rodas savi saukļi

1970. gadā Bernard un Slogan Murray Spānija pievienoja saukli “Have a happy day”, uz Smiley ikonu, un frāze vēlāk tika mainīta uz “Have a nice day”, ar autortiesībām uz logo / slogan kombināciju, kas kļuvusi frāze ikdienas lietošanai Ziemeļamerikā. Gada beigās viņi veiksmīgi pārdeva vairāk nekā 50 miljonus Smiley pogas

1972. gadā franču žurnālists Franklins Loufranis kļuva par pirmo personu, kas reģistrēja preču zīmi komerciālai lietošanai, kad viņš to izmantoja, lai izceltu retos labās ziņas gadījumus laikrakstā France Soir. Viņš uzsāka Smiley Company, pārdodot smiley T-shirt pārskaitījumus. 1996. gadā Loufrani dēls Nicolas pārņēma ģimenes uzņēmumu un pārveidoja to par impēriju.

Smiley izmantoja, lai izceltu labas ziņas laikrakstā – France Soir

Smiley sejiņas sāk pārdot veikalos

1996. gadu, mazumtirdzniecības uzņēmums Walmart sāka lietot Smiley Face veikalos un vēlāk TV reklāmās. Tad viņi centās pieprasīt dizainparauga īpašumtiesības. Juridiskā cīņa ilga 10 gadus un maksāja abiem uzņēmumiem miljoniem dolāru. Tas tika izšķirts ārpustiesas kārtībā 2007. gadā, taču tā nosacījumi nav atklāti.

Pasaules Smile (Smaida) diena

“World Smile Corporation” dibināja Harvey Ball 1999. gadā. Korporācija licencē Smileys un organizē Pasaules Smile dienu. Pasaules Smile diena rada naudu Harvey Ball World Smile fondam, bezpeļņas labdarības fondam, kas atbalsta bērnu cēloņus. Pasaules Smile diena tiek organizēta katra gada oktobra pirmajā piektdienā, un tā ir diena, kas veltīta “labiem uzmundrinājumiem un labiem darbiem”. Dienas frāze ir “Darot labu darbu – palīdzi vienam cilvēkam smaidīt”.

Šobrīd var nopirkt Smiley sejas mīkstās mantiņas, uzlīmītes, logo uz krekliem, krūzītēm un daudzām citam lietām.

“Vienmēr turiet smaidu uz sejas- “Dzīve ir īsa. Smaidāt kamēr jums vēl ir zobi!””

Komentāri

Populārākie Raksti

Uz augšu