Cilvēku dabā ir vienmēr apšaubīt visu. Šī filma bija ļoti laba- nē, šī filma nebija laba! Es domāju, ka Renāram Kauperam nav laba balss-Nē, tu galīgi traks esi, visiem patīk Kaupers, viņš dzied izcili!
Lai no visām pusēm skatoties ir pierādīts, ka pasaule ir apaļa, ir kāds, kas to apšauba. Kā tu domā, mēs visu laiku riņķojam vai tomēr stāvam uz vietas?
Absurds vai tomēr patiesība- pasaule ir plakana.
Pamata plakanās zemes ticības komplekts bieži izriet no Bībeles atsaucēm, piemēram, viena, kas acīmredzami norāda uz milzu koku, kas šķietami ir redzams no visiem Zemes stūriem – tā “vistālākajās robežās”. Ja planēta būtu sfēriska, tas nebūtu iespējams, bet plakana Zeme atļauj šādu scenāriju. Citi pārliecība, kas iet kopā ar šo, ietver apgalvojumu,ka smaguma pakāpe nav reāla un ka disku veida Zemes apmali ieskauj ledus siena.Šī siena ir Antarktīda, bet Arktiskā loks ir diska centrs. Ja jūs pārgājāt pāri sienai, jūs nonāktu kosmosā vai nonāksit bezgalīgā plaknē. 150 pēdu augstā siena tiek aizsargāta ar NASA.
Septiņās lietas, kas pierāda, ka pasaule ir plakana:
- Horizonts nav izliekts;
- Neviens nav šķērsojis Antarktikas sienu;
- Zeme ir stacionāra;
- Visi kosmosa attēli ir fotoattēlu uzņemti;
- Jūs varat redzēt Venus un Merkuru tikai naktī;
- Ir saules stari;
- Un mūsu izjūtas, ka mēs staigājam taisni.
Vai Jūs sākāt ticēt vai aizdomājāties, ka zeme ir plakana?
Vai tomēr ticēsiet precīzākiem paskaidrojumiem, ko Jūs pats varat pārbaudīt?
Septiņas lietas, kas pierāda, ka pasaule ir apaļa:
1. Skatieties, kā kuģis brauc pa jūru
Bez debesīm nav iespējams redzēt Zemes izliekumu. Tomēr, ja jūs apmeklējat ostu vai jebkuru vietu ar plašu atklātu skatu uz ūdeni, jūs vienmēr varat redzēt to demonstrāciju. Ja tu vari noskatīties, kā kuģis dodas jūrā, skatieties tās mastu un karogu, kad tas izzūd attālumā. Jūs pamanīsiet,ka patiesībā tas vispār nepazūd attālumā; tā vietā jūs redzēsiet tās mastu un karogu, kas lēnām izliet. Kuģis brauca aiz tās vietas, kurā jūs to redzētu.Vienkārši pārliecinieties, lai kopā ar jums parādītu binokli, lai jūs varētu redzēt vēl tālāk tālumā. Tas ir tā, it kā jūs to skatītu pāri kalna otrai pusei. Šo parādību var izskaidrot tikai ar lodes formas planētu.
2. Skatieties Mēness aptumsumu
Saules aptumsumi saņem visu uzmanību, bet, ja jūs varat ieskatīties uz Mēness aptumsumu, jūs varat redzēt pierādījumus tam, ka Zeme patiešām ir apaļa. Lūk, kā tas darbojas: Zeme iet starp mēnesi un sauli, lai saule projektē Zemes ēnu uz Mēness nakts debesīs. Jūs, iespējams, esat redzējuši daļēju Mēness aptumsumu, pat to nepamanot; ja mēness izskatās oranžā krāsā, tā ir mēness aptumsuma zīme. Ja esat redzējis pilnīgu Mēness aptumsumu,jūs, iespējams, pamanījāt, ka ēna neizskatījās. Apaļa ēna, kas šķērsoja apaļu objektu. Tas neizklausās kā lieta, kas notiktu, ja mēs bijām lidmašīnā ar visiem debess ķermeņiem, kas vienkārši stāvēja virs galvas, vai varbūt vairāk, ja saule būtu orbītā ap Zemi un nevis otrādi. Pēdējais kopējais Mēness aptumsums notika 2018. gada 31. janvārī, bet tas nebija redzams lielākajā daļā ASV. Nebīstieties, jo jums tikai jāgaida daži mēneši par vienu, kas bija redzams Amerikā 2018. gada 27. jūlijā.
3. Kāpiet kokā
Iedomājieties plašu plakni ar vienu koku, kas nokļūst vidū.Ja zeme būtu plakana, jūsu redzējums būtu tieši tāds pats, kamēr stāvot pie koka pamatnes, kā tas būtu tad, kad koks būtu augšpusē. Tomēr, jo tālāk jūs uzkāpt, jo tālāk jūsu redzes līnija būs līdz horizontam. Tas ir tāpēc, ka daļas no Zemes, kas bija noslēptas no skatījuma ar tās izliekumu, tagad atklājas, jo jūsu stāvoklis ir mainījies. Atpakaļ uz lielo plakni. Ar neapbruņotu aci var redzēt objektus, kas ir miljoniem jūdžu attālumā kosmosā. Teorētiski, ar skaidru redzes līniju skaidrā naktī, varētu arī redzēt spilgtas gaismas no tāluma pilsētām. Tas, ka tas nav iespējams, ir vēl viens pierādījums par apaļu, nevis plakanu, Zemi.
4. Ceļojiet pa dažādām laika joslām
Saskaņā ar David K. Lynch 2008. gada grāmatu Applied Optics,zemes izliekums ir nedaudz redzams 35 000 pēdu augstumā (ar> 60 ° redzeslauku) un vieglāk redzams 50 000 pēdu augstumā. Tātad, ja jūs atrodaties pareizajā komerciālajā lidojumā, jūs varētu redzēt zemes izliekumu ar savām divām acīm. Gadījumā, ja jūs neesat pietiekami augsts, jūs joprojām varat izjust zemes izliekumu citā veidā. Piemēram, ja jūs lidotu visu pasauli, jūs atradīsiet, ka tas būtu nakts kādā pasaules daļā un dienas laikā citā daļā. Tādā veidā laika zonu esamība ir pierādījums tam, ka Zeme ir apaļa. Citā veidā, jums pat nav nepieciešams ceļot pa dažādām laika zonām. Laika joslas ir pietiekami plašas, lai jūs redzētu, ka saule pacelsies un / vai vēlāk tiks noteikta laika joslas rietumu daļā nekā austrumu daļā. Saskaņā ar lauksaimnieku almanahu,saule celsies un aptuveni četras minūtes pēc katras 70 jūdzes, ko braucat no austrumiem uz rietumiem, palielināsies.
5. Skatieties saulrietu
Izvēlieties jauku vietu, no kuras jūs varat skatīties saulrietu (mēs to saucam par A punktu). Ideālā gadījumā jums priekšā būtus skaidrs horizonts, un aiz jums būtu kāds augsts punkts, ko var ātri piekļūt(kalns, ēka ar vismaz diviem stāviem vai, iespējams, iepriekš minētais koks; šo punktu B). Skatieties saulrietu no punkta A, un, kad saule nav redzama, steidzieties pāri punktam B. Ar pievienoto augstumu, ko sniedz B punkts, jums jāspēj redzēts auli virs horizonta. Ja Zeme būtu līdzena, saule nebūtu redzama nevienā augstumā, kad tā bija iestatīta. Tā kā Zeme ir apaļa, saule atgriezīsies jūsu redzes līnijā. Ja jums nav kalna, jūs pat varētu mēģināt gulēt uz vēdera, lai noskatītos saulrietu un pēc tam stāvētu, lai iegūtu lielāku redzesloku.
6. Izmēriet ēnas visā valstī
Izvēlieties divas vietas, kas atrodas dažu attālumu attālumā(vismaz pāris simti jūdžu attālumā no viena un tā paša meridiāna). Satveriet divus stieņus vai dībeļus (vai citus objektus) ar vienādu garumu, divus lentes izmērus un draugu. Katrs no jums paņems vienu nūju / dībeli / objektu un vienu mērlenti uz jūsu atrašanās vietu, pielīmēs objektu zemē un mērīs ēnu. (Lai iegūtu precizitāti, jums ir jāveic mērījumi vienā un tajā pašā laikā.) Uz plakanas zemes ēna, ko katrs atstāj, būtu vienāda garuma. Tomēr, ja jūs un jūsu draugs salīdzinās piezīmes, jūs atradīsiet, ka viena ēna bija garāka par otru. Tas ir tāpēc, ka, pateicoties Zemes izliekumam, saule liks vienai Zemes daļai vienā leņķī un cita Zemes daļa citā leņķī pat tajā pašā dienas laikā. Šis eksperiments ir bijis aptuveni kopš aptuveni 240 B.C., kad grieķu matemātiķis Eratosthenes salīdzināja gan Syene – tagad Aswan, Ēģiptes, gan Aleksandrijas ēnas vasaras saulgrieži. Eratosthenes bija iemācījušies par Syene aku, kur reizi gadā vasaras saulgriežu laikā saule izgaismo visu akas pamatni, un augstās ēkas un citi priekšmeti nebūtu ēnu. Tomēr viņš pamanīja, ka Aleksandrijā vasaras saulgriežos tika apgleznotas ēnas, tāpēc viņš mēra ēnas leņķi un konstatēja, ka tas ir aptuveni 7,2 ° leņķis.
7. IeGoogle “International Space Station fotogrāfijas”
Nezinu kā Jūs, bet es vēl joprojām ticu, ka zeme ir lodes formā- apaļa!
