Interesanti

Simon Cowell: skarbais žūrijas loceklis

rokas koncertā

Visi labi zina, kas ir X-Factors, American Idol, Got Talent, bet, kas patiesībā slēpjas zem šiem vārdiem un, kas ir tā radītājs?

Simon Cowell

Simon Cowell īstajā vārdā Simon Phillip Cowell ir dzimis  1959. gada 7. oktobrī. Vairums mēs viņu zinām kā realitātes televīzijas tiesnesi un producentu. Viņš bija tiesnesis Britu televīzijas talantu konkursā Pop Idol, The X-Factor un Lielbritānijas Got Talent, American Idol un Amerikas Got Talent.

Sākotnēji savu karjeru Cowell uzsāka pie sava tēva kompānijā EMI (Elektriskā un mūzikas industrija) par pasta darbinieku. Astoņdesmito gadu sākumā viņš pameta EMI, veidojot E & S Mūziku ar savu bijušo priekšnieku EMI, bet 1983. gadā pameta. Pēc tam viņš izveidoja Fanfare Records ar Ianu Burtonu, kurš sākotnēji pārdeva vingrojumu video un mūziku. Tomēr 1989. gadā uzņēmums beidza savu darbību un tas gandrīz bankrotēja.

Simon Cowell ceļš uz karjeru mūzikas biznesā

1995. gadā, pateicoties viņa neatlaidībai, viņš pārliecināja divus aktierus – Robson Greenu un Jeroniju Flynnu no televīzijas seriāla Soldier Soldier, lai noslēdz ar viņu līgumu un ieraksta dziesmu “Unchained Melody”, kas tika dziedāta seriāla laikā. Dueta, ko tagad sauc Robson & Jerome, ieraksts Apvienotajā Karalistē ātri sasniedza 1. vietu, turklāt septiņu nedēļu laikā viņi palika mūzikas topa augšgalos. Tas kļuva par 1995. gada vislabāk pārdoto singlu. Saskaņā ar Cowell teikto, pateicoties duetam,  viņš ieguva savu pirmo miljonu. Vēlāk viņš parakstīja līgumus ar grupu ”Pieci”, Westlife un Teletubbies u.c.

Tiesneša karjeru televīzijas šovos Simons uzsāka ar Pop Idol 2001. gadā, vēlāk uz tā pamata 2002. gadā izveidotā American Idol. Un jau vēlāk 2004. gadā X-Factorā.

Kāpjot par karjeras kāpnēm augšup 2002. gada maijā, Simons izveidoja kompāniju Syco.

Syco entertainment

Bieži pazīstams tikai kā Syco, ir Lielbritānijas uzņēmums, kuru dibinājis ir Simon Cowell. Uzņēmumā darbojas ierakstu kompānija, talantu aģentūra, filmas, mūzika un televīzijas producēšanas kompānija, kā arī mūzikas izdevniecība. Tas pārvalda globālu kopuzņēmumu starp Cowell un Sony Music Entertainment, kas koncentrējas uz mūzikas, televīzijas, filmas un digitālā satura ražošanu un tirdzniecību.

Tajā strādā vairāk nekā 50 darbinieki, Londonas un Losandželosas birojos, un tā pārvalda virkni augsta līmeņa televīzijas un mūzikas zīmolu, sadarbojoties ar zīmolu Sony Music un televīzijas ražošanas uzņēmumu Fremantle Media.

Sākotnēji Syco piederēja Simon Cowell, pēc tam to pārdeva Sony. Bet 2010. gadā jaunā kompānija tika izveidota kā 50/50 partnerība starp Cowell un Sony, saglabājot jau esošo nosaukumu Syco, bet sauktu par nosaukumu Syco Entertainment.

Syco ir trīs galvenās nodaļas – Syco Music, Syco TV un Syco Film. Syco Music izdod ierakstus no mākslinieku saraksta, galvenokārt no Cowell televīzijas šoviem, piemēram, One Direction, Little Mix, Camila Cabello, Susan Boyle un Fifth Harmony, kā arī citi, piemēram, Il Divo. Syco TV ir atbildīgs par “X- Factor” un “Got Talent” televīzijas franšīzi, kas ražoti attiecīgi 41 un 52 valstīs, kā arī citi televīzijas projekti.

The X-Factor

X-Factor ir televīzijas mūzikas šova franšīze, kuru izveidojis britu producents Simon Cowell  un viņa kompānija Syco. Tā izcelsme ir Apvienotajā Karalistē, kur tā tika izstrādāta, lai aizstātu Pop Idol, un ir pielāgota dažādās valstīs. Nosaukuma “X-factor” attiecas uz nenoteiktu “kaut ko”, kas nosaka zvaigznes kvalitāti.

Līdzība starp The X-Factor un Pop Idols mudināja Idola radītāju Simonu Fulleru iesniegt tiesā prasību pret Cowell, SYCO TV un Fremantle Media par idejas zagšanu. 2005. gadā tika panākts, ka Fullers iegūt 10% no X Factor formātā un ASV valodas versijas novēršana līdz 2010. gadam. Vēlāk Fulers iesniedza jaunu tiesas prāvu 2011. gadā, apgalvojot, ka viņam tika solīts, ka viņš tiks kreditēts kā “X-Factor USA” izpilddirektors, taču Syco, Fremantle Media un Fox Broadcasting Company nav izpildījuši šo solījumu; šī tiesvedība vēl nav pabeigta.

Tagad X-Factors ir vairākās valstīs un kopš 2017. gada arī Latvijā.

Advertisement
Komentāri

Populārākie Raksti

Uz augšu