Interesanti

Taxify vai Yandex taxi

taxi

Vien pāris gadus atpakaļ takšu izmantošana cilvēku vidū nebija tik populāra, kā šobrīd, kad caur aplikācijām ir izsaukt tik viegli taksi. Visiem zināms ir taxify, kas līdz 2018.gada februārim bija vienīgais ar aplikāciju izmantojamais taksis. Taču tam parādījās konkurenti- Yandex taksi.

Apskatīsim šos abus konkurentus tuvāk un mēģināsim mazliet vairāk saprast, kurš tad, iespējams, ir labāks!

Kā izveidojās Taxify?

2013. gadā 19 gadu vecs igauņu students Markuss Villigs (Markus Villig) izveidoja programmatūras platformu Takso, kas no mobilās lietotnes ļautu izsaukt taksometrus vai privātus vedējus Bēdīgs par augstajām cenām un novecojušajām taksometru pakalpojumu tehnoloģijām savā mītnes pilsētā Tallinā, Markus Villig dibināja Taxify ar aizdevumu no saviem vecākiem, kad viņš bija 19. Viņš personīgi pārliecināja pirmos 50 autovadītājus pierakstīties savā platformā un pēc tam apvienojās kopā ar savu brāli Martinu un līdzdibinātāju Oliveri Leisalu.

Kad tika dibināts?

 Uzņēmums ar nosaukumu mTakso OÜ tika dibināts 2013. gada 7. februārī. Pakalpojums tika palaists 2013. gada augustā. 2014. gadā pakalpojumam izdomāts jauns nosaukums taxify; uzņēmums pārdēvēts par Taxify OÜ 2014. gada 24. janvārī. 2014. gadā taxify sāka izmantot ārpus Igaunijas: Rīgā un Viļņā.

2017. gadā Taxify sāka piedāvāt pakalpojumus Londonā, iegādājoties vietējo taksometru uzņēmumu, bet drīz pārtrauca pakalpojumu pašvaldības institūcijas Transport for London pretdarbības dēļ. 2017. gadā Taxify sāka darboties Parīzē un Lisabonā. 2017. gadā Ķīnas taksometru iznomāšanas uzņēmums Didi Chuxing veica investīciju, kas mērāma astoņu ciparu ASV dolāru summā. 2018. maijā investoru grupa Vācijas autobūvētāja Daimler vadībā par 151 miljonu eiro iegādājās daļu Taxify kapitāldaļu.

Izmaksas:

  • Taksometra nolīgšana – 0.75 Eur
  • Attāluma tarifs – 0.39 Eur/km
  • Laika tarifs – 0.15 Eur/min
  • (minimālā maksa par braucienu: 2.80 Eur)

Ērta taksometra izsaukšana:
Izmanto Taxify mobilo aplikāciju, vai zvani 1182 lai izsauktu taksometru uz vēlamo adresi. (Klientu atbalsts pa tālruni 66164036 pieejams katru dienu 9:00-17:30)

Kā darbojas aplikācija?

It kā pavisam vienkārši. Lejupielādē aplikāciju App Store vai Google Play.
Norādi atrašanās vietu, norādi vietu uz kurieni jāved un skaties aplikācijā, kur ir tavs taksis. Aplikācija ar norāda aptuveno cenu izmaksu un cik ātri taksis būs klāt.
Ir iespēja norēķināties skaidrā naudā vai aplikācijai pievieno savu kredītkarti, kas automātiski novilks naudu par tavu braucienu.

Vai viss ir tik superīgi kā izklausās?

“Šobrīd taxify ir radis neuzticību klientos. Pirms brauciena no kartes noņem jau naudu, kas parasti ir 5eur. Taxify to skaidro, ka viņi pārbauda vai klientam uz kartes ir nauda. Pēc tam gan naudu kaut kad atskaita atpakaļ. Ir izveidojuši paaugstinātu tarifu stundas skaidrojot to ar noslogojumu. Sāk ņemt dubultā par braucienu. Taksisti var atteikt Tev braucienu, ja viņiem negribas tik tālu braukt pakaļ vai ir kāds cits iemesls.” /Nezināms/

Yandex taxi

Yandex Taxi serviss tika nodibināts 2011. gadā. Yandex.Taxi (krievu valodā: Яндекс.Такси), kas pieder Yandex (Krievijas lielākais tehnoloģiju uzņēmums, līdzīgs Google), ir Krievijas lielākais tiešsaistes taksometru rezervēšanas pakalpojums Maskavā un citās Krievijas un dažu NVS valstu pilsētās.

2018. gadā Yandex.Taxi uzsāka pirmo pašapkalpošanās taksometru pakalpojumu Eiropā. .2018. gada februāra sākumā Yandex noslēdza darījumu ar Uber, apvienojot taksometru tiešsaistes izsaukšanas biznesus Krievijā un citas valstīs. Jauno kompāniju vada Tigrans Hudaverdjans, agrākais Yandex.Taxi ģenerāldirektors. Šobrīd apvienotā Yandex.Taxi un Uber kompānija strādā 300 Krievijas, Armēnijas, Azerbaidžānas, Baltkrievijas, Gruzijas, Kazahstānas, Kirgizstānas, Latvijas un Moldovas pilsētās. Pagājušā gada beigās kompānija Yandex.Taxi iegādājās Foodfox, vienu no lielākajiem Krievijas ēdienu piegādes servisiem, kurš kopā ar servisu UberEATS tagad ietilpst jaunajā darbības virzienā Яндекс.Еда.

Izmaksas:

  • Iekāpšana taksometrā 0.8eur
  • Gaidīšana tranzītā ne vairāk kā 0,13eur
  • Maksa pilsētā — Ne vairāk kā 0,51 €/km, 0,09 €/min.
  • Maksa par mašīnas piebraukšanu Rīgā – 0,71eur
  • Viens nobrauktais kilometrs pasažierim izmaksās 0,36eur
  • Katra braukšanas minūte – 0,13eur


Cenas par taksometra pakalpojumiem var būt atšķirīgas. Maksimālā maksa tiek noteikta, neiekļaujot Sastrēgumstundu koeficientu. Maksa par konkrēto braucienu, kas norādīta Yandex.Taxi pakalpojumā vai lietotnē, var mainīties atkarībā no taksometru uzņēmuma cenām, kā arī dēļ brauciena apstāšanās pēc pasažiera pieprasījuma, galamērķa izmaiņām pēc brauciena uzsākšanas vai citos gadījumos.
Brauciena maksa sastrēgumstundu laikā var pieaugt atbilstoši gadījumiem, kas uzskaitīti lietošanas noteikumos.

Kā var pasūtīt taksi?

Lejupielādē aplikāciju App Store vai Google Play story. Ievadiet tālruņa numuru, adresi un ierašanās laiku.
Izvēlieties pakalpojuma kategoriju.
Pēc izvēles varat ievadīt galamērķi un pievienot papildu komentāru.
Sadaļā Komentāri norādiet jebkuru papildinformāciju, kas palīdzētu vadītājam Jūs atrast. Piemēram, “es būšu pie ieejas”.
Pieskarieties pogai Izsaukt taksometru.


Īsziņu ar informāciju par automašīnu un vadītāja tālruņa numuru saņemsit 2–3 minūšu laikā pēc pasūtījuma iesniegšanas. Ir iespēja norēķināties skaidrā naudā vai aplikācijai pievieno savu kredītkarti, kas automātiski novilks naudu par tavu braucienu.

Vai viss ir tik superīgi kā izklausās?

“Izsaukt it kā taksi var tikai no Rīgas centra. Un tāpat kā taxify šoferi izvēlas, kur braukt un kas ir izdevīgi. Summa, ko rēķini itkā par braucienu bieži vien neatbilst reālajai situācija.” /Nezināms/

Vai tā tiešām ir? Kāda Tev ir bijusi pieredze?

Par iepriekš minētajām takšu kompānijām ir dzirdētas visādas sūdzības. Taksisti ir nelaipni. Maksa neatbilst norādītajai. Taksisti pēdējā brīdī atsaka braucienus u.c. Tomēr kā lētāku takša pārvietošanās veidu min Yandex taxi. Lai gan šim taksim nav uzticības, jo pieder Krievijas federācija, tomēr daudzi izmanto šo pakalpojumu.

Kā ir Tev? Kurš tad beigās ir izdevīgāks un kvalitatīvāks?

Advertisement
Komentāri

Populārākie Raksti

Uz augšu