Interesanti

Kā kļūt par “Iespējamās misijas” skolotāju

Katram dzīve ir radījusi kādu ceļu, ko mēs varētu dēvēt par misiju. Sievietei piedzimstot bērnam, sākas misija- būt mātei. Karavīram ir dodas konkrētas misijas karā. Skolēnam misija ir gūt zināšanas un pabeigti skolu. Skolotāja misija- iemācīt, izaudzināt un saprast skolēnu.

Bet par kādu misiju būs turpmāk rakstā, ne jau par filmu “Neiespējamā misija”. Vai TU esi kādreiz dzirdējis par kustību “Iespējamā misija”?

Iespējamā misija

Iespējamā misija ir kustība, kas strādā, lai nodrošinātu kvalitatīvu izglītību katram bērnam Latvijā, radot nepieciešamās pārmaiņas klasēs, skolās un sabiedrībā. Autore bija no tiem bērniem, kuru skolā daudzas skolotājas zināja, jo paaudze paaudzē bija mācījusies vienā skolā. Ko tas nozīmē- lielākā daļa skolotājas bija ļoti cienījamos gados un nespēja tik līdzi mūsdienu sabiedrībai un tehnoloģijām.
Tiklīdz parādījās jaunās tehnoloģijas, manām skolotājām tā bija tikko jauna atvesta ābece, kuru jāmācās no jauna. Bet tas bija lauciņš skolēnu dārziņā, jo tehnoloģijas bija tas ar, ko autore un citi bērni uzauga. Kā apmānīt skolotāju, uzdāvini kaut ko, kas noderīgs mācību procesam, bet skolotājai nav ne jausmas, kas tas ir.

Bet par, ko ir runa “Iespējamā misija” (turpmāk- IM) sakarā, šeit IM skolotāji ir tāpēc, ka vēlas palīdzēt skolēniem radot pārmaiņās, kas nāks par labu visiem. Šeit skolotāji ir, lai mācītu gan sevi, gan skolēnu. Šeit skolotājas nav tikai tāpēc, ka man nebija citur, kur iet un skolotāju ir viss vieglāk izmācīties. Šeit ir cilvēki, kuru profesiju jomas ir ļoti dažādas- ārsts, fiziķis,tulks, grāmatvedis, jurists u.c., – un viņi dod no sevis visu, ko var dot, kamēr ir IM skolotājs.

IM vērtības: 

Atvērtība

 • Mēs ticam, ka ikviens cilvēks var attīstīt un sekmīgi lietot savus talantus.
 • Sadarbībā ar citiem, mēs veidojam atbalstošu vidi, kas nodrošina katra indivīda, viņa mērķu un dzīves jēgas piepildījumu.
 • Mēs veicinām pieredzes apmaiņu un paši esam atvērti jaunām idejām un pārmaiņām.
 • Mēs neļaujamies aizspriedumiem un augstprātīgai pašpietiekamībai. 

Mērķtiecība

 • Mēs izvirzām lielus un jēgpilnus mērķus. Mēs nebaidāmies izrādīt iniciatīvu, atzīt savas kļūdas un mācīties no tām, un ar lepnumu svinēt sasniegumus. Mums piemīt aizrautība un neatlaidība izvirzīto mērķu sasniegšanai.
 • Mēs rosinām dalībniekus un skolēnus izvirzīt augstus mērķus un neatlaidīgi to īstenot.
 • Mēs nesamierināmies ar nolemtību un nemeklējam vainīgos.

Izcilība

 • Mēs vēlamies, lai Latvijas izglītības sistēma būtu starp labākajām pasaulē. Tāpēc paši darām visu iespējamo, lai būtu starp izcilākajām izglītības programmām un veicinātu pozitīvas pārmaiņas izglītībā Latvijā.
 • Mēs ticam, ka izcili sasniegumi rodas pastāvīgā darbības pilnveidošanā. Mēs rūpīgi analizējam savu pieredzi, mācāmies no tās un dalāmies ar to.
 • Mēs nesamierināmies ar viduvējību.

Atbildība

 • Mēs ticam, ka stipras valsts pamats ir izglītots cilvēks, kas ir patstāvīgs savos lēmumos un rīkojas ar atbildību pret sevi pašu, līdzcilvēkiem un valsti.
 • Rosinot visu sabiedrību iesaistīties izglītības kvalitātes nostiprināšanā, mēs aicinām negaidīt, ka problēmas atrisinās citi, bet katram pašam uzņemties iniciatīvu un ar atbildību par procesu un galarezultātu ietekmēt izglītības sistēmu.
 • Mūsu darbību pamato ilgtermiņa skatījums.

Kāda tev vai arī taviem bērniem ir bijusi pieredze ar skolotājām/iem?

Ja, Tu vēlies un tavas vērtības atbilst IM vērtībām, tu vari būt viens no viņiem. Ieejot mājaslapā http://www.iespejamamisija.lv/piesakies/, sadaļā pieteikties vari atrast visu nepieciešamo informāciju, kas tev ir jādara, lai kļūtu par vienu no IM skolotājiem. Bet, atceries, skolotāja, tas ir darbs, kur tu rādi jauniem bērniem kā būt labākam. Tāpēc, IM nav tik viegla kā esi iedomājies!

Iespējamās Misijas skolotāji, dod cerību Jums un Mums, ka bērni ir labās rokās. Bet vai tiešām ir vajadzīga speciāla organizācija, kas apmāca jaunos skolotājus; ko tad māca kursos, universitātēs, kur skolotājs iegūst speciālo profesiju?

Vieni no IM veiksmes stāstiem, kur skolotājs un skolēni, ir ieguvēji.

Par citādajiem dadžiem mūsu dzīvēs!

 

KAS IR TAVA MISIJA?

“Latvijas nākotne ir atkarīga no mūsu spējas būt gudrākiem, zinošākiem un radošākiem, tāpēc mēs vēlamies palīdzēt stiprināt izglītību kā vērtību Latvijā.”

/Ingrīda Blūma, Iespējamās misija valdes priekšsēdētāja/

Advertisement
Komentāri

Populārākie Raksti

Uz augšu