Laiks, kad dāvanu saiņošana ir ļoti svarīga mūsu dzīvēs, noteikti ir Ziemassvētku tuvošanās. Taču, tie nav vienīgie svētki gadā, kad mums ir nepieciešams saiņot dāvanas. Izzināsim kopā, kā sabiedrība pārgāja no papīra izmantošanas tādiem mērķiem, kā piemēram, literatūras un vēstures dokumentēšanai, uz tādu procesu kā dāvanu iesaiņošana. Kā arī, kā ātri un vienkārši var iesaiņot dāvanas.
Papīra vēsture
Pirms papīra mēs izmantojām tādus materiālus kā akmens un kauls, lai dokumentētu tā laika notikums un sazinātos savā starpā.
Ēģiptieši 3000. gadā p.m.ē. izveidoja papīram līdzīgu materiālu – papirusu, augu, kas aug tikai reģionāli. Tā kā papirusa iegāde ārpus Ēģiptes bija ļoti dārga, Pergamonā, Rietumāzijā, ap 150. gadu pirms mūsu ēras tika izgudrots pergaments. Tas tika izgatavots no dzīvnieku ādas un bija pat dārgāks nekā papiruss.
Ap 100. gadu p.m.ē. Ts’ai Lun bija pirmais, kas no smalki sagrieztas zīdkoka mizas un kaņepju lupatas izgatavoja papīru, ko mēs tagad pazīstam. Materiālus viņš sajauca ar ūdeni, sasmalcināja, izspieda lieko ūdeni un ļāva tam nožūt saulē. Salīdzinot šo metodi ar mūsdienu papīra ražošanu, jēdzieni joprojām ir vienādi. Tomēr moderno tehnoloģiju ērā mēs vairs neveidojam papīru ar rokām, bet gan mehāniski vai ķīmiski.
Dāvanu saiņošanas pirmsākumi
Divi brāļi, Dž.C. un Rollijs Hols, kas ir pazīstami, kā Hallmark veikala īpašnieki, 1917. gadā, vadīja kancelejas preču veikalu – Kanzassitijā, Misūri štatā. Viņiem veikalā bija beidzies standarta salvešu papīrs, ko tajā laikā izmantoja dāvanu saiņošanā, un bija steidzami nepieciešams risinājums.
R. Hols atrada “grezno franču papīru”, kas bija domāts nevis dāvanu iesaiņošanai, bet aplokšņu oderei. Pēdējā brīdi, lai gūtu peļņa, viņi izlika šo papīru izstādē par samaksu un tas tika izpārdots dažu minūšu laikā.
1918. gadā abi brāļi vēlreiz pārbaudīja veiksmi, un papīru atkal tikpat ātri izpārdeva. Nākamajā gadā viņi nolēma koncentrēt savus spēkus, lai izveidotu savu “greznā franču papīra” versiju, un tādējādi radās iesaiņojuma papīra nozare.

Kā vienkārši un ātri iesaiņot dāvanu
Jums būs nepieciešams: lentīte; dāvana, ko vēlaties iesaiņot; iesaiņojuma papīrs; skočs – labāk abpusējais; šķēres.
1. solis

Novietojiet savu dāvanu ar “seju”uz leju (domāta, dāvanas galvenā puse) uz iesaiņojuma papīra, atstājot papīru piestiprinātu rullim. Izmantojiet šķēres, lai nogrieztu papīru vienā pusē, izveidojot pietiekami plašu lapu, kas aptver dāvanas abas puses.
2. solis

Tajā pašā pusē, kurā ir papīra rullis, cieši pievelciet papīru un pārliekat pāri dāvanas tālākajam galam. Piestipriniet ar skoču un ar īkšķi un rādītājpirkstu salieciet papīru gar dāvanas malu.
3. solis

Aizvelciet papīru uz otru dāvanas galu. Nogrieziet papīru no ruļļa, atstājot centimetru pārkari. Ielokiet papīru aptuveni centimetru un salieciet gar kroku. Piestipriniet, izmantojot skoču.
4. Solis

Tagad ir pienācis laiks ķerties klāt pie viena no dāvanas atvērtajiem galiem. Pabīdiet dāvanu uz iekšpusi. Papīru, kas ir pāri dāvanas malām, atlokat 45 grādu leņķī papīra stūrus (jābūt četriem, kā attēlā).
5. Solis

Nolociet augšējo atloku. Strauji krokojiet gar dāvanas augšdaļu, pēc tam atkal salociet vietās, kur papīrs saskaras ar dāvanas apakšējo malu. Nogrieziet papīru gar šo apakšējo kroku, līdz ar dāvanas malu.
6. Solis

Salieciet lieko papīra uz apakšējā atloka tā, lai tas perfekti sakristu ar dāvanas augšdaļu. Uz apakšējā atloka uzlieciet skoču, pēc tam salieciet to virs augšējā atloka un piestipriniet.
7. solis

Tādā pašā veidā aiztaisiet visas dāvanas galus ciet.
8. solis
Nolieciet iesaiņoto dāvanu uz lentītes ( lentītei jābūt apmēram piecas reizes garāka par kastīti). Pavelciet lentes galus uz augšu un virziet labo galu pāri kreisajam. Lieciet tādā platumā, lai tie krustotos.
Apgrieziet kastīti. Jums vajadzētu būt diviem apmēram tāda paša garuma lentes galiem (otrais attēls). Katru galu nolieciet zem jau esošās lentes, kā trešajā attēlā. Veiciet lentes dubulto mezglu, pēc tam sasieniet vienkāršā lokā. Apgrieziet lentes galus 45 grādu leņķī.
