Interesanti

Jeffrey Preston Bezos: bagātākais cilvēks pasaulē

money

Vai ir iespējams no sētnieces vai kasieres “Maximā” kļūt par miljonāru? Daudzas “slavenības” ir pierādījušas, ka ne jau uzreiz savu karjeru ir uzsākušas no tā punkta, kur mēs tās iepazinām. Arī Jeff Bezos nav izņēmums.

Šobrīd uz 2020. gadu, pasaulē bagātākais cilvēks ir Jeffrey Bezos, ko mēs vairāk pazīstam kā Amazon.com īpašnieku un dibinātāju.
Jeffrey Bezos bērnības sapnis bija kļūt par kosmonautu. Viņš turējās pie sapņa un radīja, ko izcilu. Par pamatu ņemot “Blue Origin”, kas ir kosmosa kompānija, kas izstrādā tehnoloģijas.

Kā Jeffrey Bezos ieguva savu pirmo miljonu?

Bezos ir amerikāņu tehnoloģiju uzņēmējs un e-komercijas, nu jau milža, Amazon.com dibinātājs. Viņu adoptēja Miguel Bezos, kubiešu imigrants, pēc tam, kad viņa māte apprecējās. Kā bērns, viņš pavadīja savu vasaru, liekot cauruļvadus, vakcinējot liellopus un nostiprinot vējdzirnavas, viņa vectēva Teksasas audzētavā. Viņš apmeklēja Miami Palmetto vidusskolu un ieguva grādu B.Sc. Princeton Universitātē – Elektrotehnikā un datorzinātnē.

Bezos ir strādāja tādās kompānijās kā Fitel, Bankers Trust un D. E. Shaw & Co, Ņujorkā. Viņš kļuva par jaunāko viceprezidentu D. E. Shaw & Co. Neraugoties uz panākumiem, viņš nolēma aiziet no finanšu jomas. Viņš nodibināja Amazon.com, tajā laikā tas bija tiešsaistes grāmatu veikals, un vēlāk iepazīstināja kā pirkumus var veikt ar vienu datorpeles klikšķi, klientu atsauksmju un e-pasta pasūtījumu verifikāciju.

Amazon.com viņš papildināja, ietverot dažādus citus priekšmetus, tostarp apģērbu, CD, rotaļlietas, rotaslietas, pulksteņus, elektroniku un apavus. Bezos pastāvīgi uzlabo savu tīmekļa vietni un ievieš uzlabotas iespējas saviem klientiem.

Ceļš uz miljardu:

 • Kamēr Bezos mācījās vidusskolā, uzsāka savu pirmo biznesa plānu – Dream Institute (Sapņu skola) – mācību vasaras nometni ceturtās, piektās un sestās klases absolventiem.
 • 1982. gadā ieradās Princeton Universitātē, kur viņš studēja datorzinātni. Viņš tika ievēlēts godības sabiedrībā – Phi Beta Kappa un Tau Beta Pi pie Princeton.
 • 1984. gada jūnijā sāka Norvēģijā programmētāja/analītiķa vasaras darbu.
 • 1986. gadā absolvējis Summa cum laude, ar B.Sc. elektrotehnikā un datorzinātnēs.
 • Pēc absolvēšanas viņš strādāja pie vairākiem Wall Street uzņēmumiem, tādiem kā Fitel Bankers Trust un D.E. Šovs.
 • 1990. gadā viņš pievienojās E. E. Shaw & Co. Viņš kļuva par jaunāko viceprezidentu. Viņa karjera finansēs bija ļoti ienesīga, bet pēc četriem gadiem viņš nolēma pamest darbu.
 • 1995. gadā viņš nodibināja Amazon.com, tiešsaistes grāmatnīcu. Tirgus analītiķi sākotnēji bija skeptiski noskaņoti, taču viņš drīz pārspēja savus konkurentus.
 • Ar laiku Amazon sāka dažādot savu portfolio. 1998. gadā tā sāka piedāvāt kompaktdiskus un videoklipus, un 2002. gadā tā ietvēra arī apģērbu.
 • 2003. gadā Amazon izveidoja A9, komerciālu meklētājprogrammu, kas koncentrējās uz e-komercijas tīmekļa vietnēm. Viņš arī uzsāka tiešsaistes sporta preču veikalu, kas piedāvāja līdz 3000 dažādu zīmolu preces.
 • 2007. gadā Amazon ieviesa rokas elektronisku lasīšanas ierīci, kas izmanto E-Ink, lai padarītu tekstu ar regulējamu fonta izmēru, lai uzlabotu lasīšanas iespējas.
 • 2010. gadā Amazon parakstīja vienošanos ar The Wylie aģentūru, kas Amazonam piešķīra digitālās tiesības uz autoru darbiem
 • Konkurējot ar Apple iPad, Bezos ieviesa Kindle Fire, krāsu skārienekrānu, mini planšetdatoru. Ar “Kindle Paperwhite”, Amazon deva e-lasītājiem komfortu un ērtības ar apgaismotiem skārienekrāniem, kas ļāva lasīt tumsā.
 • Viņš uzsāka Amazon Studios. Amazon plāno prezentēt televīzijas programmas, izmantojot tiešsaistes video pakalpojumu.
 • 2013. gada 5. augustā viņš iegādājās The Washington Post un citas publikācijas, kas saistītas ar The Washington Post Co, par 250 miljonu dolāru skaidrā naudā.
 • 2013. gada decembrī Bezos atklāja eksperimentālu iniciatīvu ar nosaukumu Amazon Prime Air, kas izmanto dronus, kas spēj uzņemt svaru līdz 5 mārciņām un ceļo līdz 10 jūdzēm, lai nodrošinātu piegādes pakalpojumus klientiem.

“Jums vienmēr jālūkojas nākotnē. Ja, tu atpaliksi no nākotnes, nākotne uzvarēs, – katru reizi!” /J. Bezos/

Advertisement
Komentāri

Populārākie Raksti

Uz augšu