Ēdiens

Vegānu siers

siers

Pasaulite stāsta par visu pasauli, taču citreiz aizmirstas, ka viss labais ir tepat blakus. Latvijā ir tik daudz brīnišķīgu ražotāju, kas piedāvā produkcijas no savām saimniecībā, rokām gatavos produktus. Produktus, kas ir izmīlēti no A-Z. Izzināsim Latvijas mazos uzņēmumus un atbalstīsim tos kopā. Vai esi dzirdējis par Latvijā ražotu vegānu sieru – Lifetree?

Vai zini, kas ir Lifetree?

Rokām gatavots amatnieku siers no vegānu produktiem.

Kā pats Lifetree saka, ka viss aizsākas ar interesi par augu valsts produktu lietošanu ikdienā. Dažiem viņu ģimenē ir laktozes nepanesamība un viņu dzīvē ienāca bērniņš, kuram tika atklāta dažādu produktu grupu nepanesamība. Izrādījās, ka lielākā daļa no tām ir dzīvnieku izcelsmes. Tā sākas viņu aizraujošs ceļojums augu valsts ēdienu pasaulē.

Šobrīd uzņēmums piedāvā vairākus fermentētu Indijas riekstu produktus: kamambēra alternatīvu “Kamamvērts”, fetas siera alternatīvu “Veta”, rikotas alternatīvu “Vicotta”, kūpinātu sieru ar čili pārslām “Asais dūms”, krēmsiera tipa Indijas riekstu smēriņus, kā arī dažādu garšu “nesviestu”.

Kā pats Lifree saka par sevi:

  • Latvijas pirmais vegānu siera ražotājs
  • Roku darbs Rīgā
  • Laipni pret visiem

Vairāk par Lifetree var uzzināt to Instagram un Facebook.

Siera vēsture

Siera izgatavošanas māksla ir pieminēta sengrieķu mitoloģijā, un pierādījumi par siera un siera izgatavošanu ir atrasti uz Ēģiptes kapu sienu gleznojumiem, kas datēti vairāk nekā 4000 gadus.

Vegānu siers ir augu valsts siera analogs. Vegānu sieru klāsts ir no mīkstajiem svaigajiem sieriem līdz izturētiem un kultivētiem cietajiem sūriem, piemēram, augu izcelsmes Parmesan. Vegāniskā siera raksturīgā iezīme ir visu dzīvnieku izcelsmes produktu izslēgšana.

Vegānu sieru var pagatavot no dārzeņiem, piemēram, olbaltumvielām, taukiem un pieniem (augu pieniem). To var pagatavot arī no sēklām, piemēram, sezama, saulespuķu, riekstiem (Indijas rieksti, priežu rieksti, zemesrieksti, mandeles) un sojas pupiņām; citas sastāvdaļas ir kokosriekstu eļļa, uztura raugs, tapioka, rīsi, kartupeļi un garšvielas.

Advertisement
Komentāri

Populārākie Raksti

Uz augšu