Ēdiens

Smalkais muslis

muslis

Pasaulite runā par visu pasauli, taču citreiz aizmirstas, ka viss labais ir tepat blakus. Izzināsim Latvijas mazos uzņēmumus un atbalstīsim tos kopā.
Pasaulite ir iecienījusi ātrus, vienkāršus un garšīgu ēdienus. Un “Smalkais muslis”” ir tieši tāds!

Vai zini, kas ir Smalkais muslis?

Kā pats “Smalkais muslis” saka, tas ir gardums no dabīgām izejvielām, unikāls savā smalkumā un universāls pielietošanā. Tas ir pilngraudu auzu pārslu muslis, vairākām garšām katrai gaumei – augļiem, ogām, sēklām.

Pasaulīti uzskata, ka tas ir tajā pašā laikā tik vienkāršs, bet elegants un ļoti baudāms.

“Smalkais muslis” ir Latvijā pirmais smalcinātais muslis. Tas ir ļoti  smalks, lai būtu salds bez papildus pievienota cukura, lai izbaudītu visas garšas vienā kumosā, lai to varētu pievienot ikdienas receptēs kā garšvielu.

To varot Izmantot:

  • Brokastīs – aplejot ar pienu, jogurtu u.c.
  • Veselīgos kokteiļos
  • Miltu vietā
  • Panējumos
  • Desertos
  • Saldos un sāļos ēdienos


Šobrīd musli var iegadāties, eko veikalos, Stockmann, Rimi visā Latvijā. Vairāk par “Smalkais muslis” var uzzināt to mājaslapā un Instagram.

Muslis vēsture

Muslis ir Šveices-Vācijas vārds, kas pielīdzinām vācu vārdam “müs”, kas nozīmē putra. Par Musli “izgudrotāju” uzskata Šveices ārstu un uztura celmlauzi Maksimilianu Bircherami-Bennerami.

Recepte sastāvēja no auzu pārslām, neapstrādātiem āboliem, iebiezināta piena, riekstiem un citronu sulas. Viņš uzskatīja, ka lielu daļu slimību var mazināt ar palielinātu fizisko slodzi un vairāk barojošu diētu.

1959. gadā, pirmo masveidā ražoto musli ieviesa Šveices uzņēmums Somalon AG (tagad bio-familia AG), kurš savu darbību uzsāka ar musli. Uzņēmums izmantoja iepriekšminētā uztura speciālista Bennerami recepti, lai izveidotu Bio-Birchermuesli – “veselīgu pārtiku visai ģimenei”. 1960. gadā, Bio-birchermuesli eksportēja uz Vāciju, ASV, Austriju, Angliju un Nīderlandi. 1970. gados Somalons ieviesa “Crunchy Müsli” – musli, kas grauzdēts ar cukuriem un eļļām.

Advertisement
Komentāri

Populārākie Raksti

Uz augšu