Ēdiens

Saldējums: garšas, aromāta un baudas kombinācija

saldējums

“Cilvēkiem ir emocionāla reakcija uz saldējumu; tas ir vairāk nekā tikai ēdiens. Tāpēc es domāju, ka, apvienojot rūpes un ēdot brīnišķīgu ēdienu, tā ir ļoti spēcīga kombinācija.” /Džerijs Grīnfīlds/

Saldējuma vēsture

Sākotnēji saldējums, tas bija kaut kas trekns un sātīgs, izgatavots no krējuma. Saldējums ir saldināts saldēts ēdiens, kā mēs visi zinām, veikalos to var meklēt saldētavās.
Tas var būt izgatavots no piena piena vai krējuma un ir aromatizēts ar saldinātāju, vai nu cukuru, vai kādu citu, un jebkuru garšvielu, piemēram, kakao vai vaniļu. Papildus stabilizatoriem parasti pievieno krāsvielas. Maisījumu maisa, lai tajā būtu gaisa telpas, un atdzesē zem ūdens sasalšanas temperatūras, lai novērstu ledus kristālu veidošanos.

Nosaukuma “saldējums” nozīme dažādās valstīs ir atšķirīga. Dažādu šķirņu un stilu atšķiršanai tiek izmantoti tādi termini kā “saldēts olu krēms”, “saldēts jogurts”, “sorbets”, “gelato” un citi.

Piemēram, ASV, “saldējums” attiecas tikai uz konkrētu šķirni, un lielākā daļa valstu valdību regulē dažādu terminu komerciālu lietošanu atkarībā no galveno sastāvdaļu relatīvā daudzuma, īpaši krējuma daudzuma. Produktus, kas neatbilst kritērijiem, lai tos varētu saukt par saldējumu, dažreiz tā vietā apzīmē ar nosaukumu “saldēts piena deserts”. Itālijā un Argentīnā, visiem variantiem tiek izmantots viens vārds. Analogi, kas izgatavoti no piena alternatīvām, piemēram, kazas vai aitas piena vai piena aizstājējiem (piemēram, sojas, Indijas riekstu, kokosriekstu, mandeļu piena vai tofu), ir pieejami tiem, kuri nepanes laktozi, ir alerģiski pret piena olbaltumvielām vai ir vegāni. Un, protams, sasaldētās sulas, kas izgatavotas no augļu sulām, arī pieskaitāmas pie saldējuma “sugas”.

Mūsdienās saldējums katru gadu joprojām attīstās un mainās, tiek ieviesti jauni aromāti un izstrādātas garšīgas receptes.

Pasaulite runā par visu pasauli, taču citreiz aizmirstas, ka viss labais ir tepat blakus. Izzināsim Latvijas uzņēmumu, kas ražo debešķīgus saldējumus – “Avenei”.

Vai zini, kas ir Avenei?

Avenei ir uzņēmums, kas ražo dabiskus un gardus saldējumus, mūsu veselībai un dzīvespriekam.
Avenei radās, ka tā veidotājiem bija vēlme atteikties no piena produktiem un ēst veselīgāk – tāpēc iesāka gatavot saldējumus tikai sev. Nogaršojot šos saldējumus arī radinieki un draugi, tad saprata.. mēs neesam vienīgie. Un tā radās brīnišķīgs saldējums, ko Pasaulite arī ir ļoti iecienījusi.

Avenei

Saldējums, kas Sniedz, Palīdz, Atveldzē un Padara ikdienu vieglāku – tā par saldējumu saka paši Avenei.

Vai Tu jau esi izmēģinājis Avenei saldējumu?

Šobrīd mājaslapā var iegādāties 11 saldējuma veidus, un Pasaulite uzskata, ka katrs tur var atrast savām garšu kārpiņām iecienītāko.
Kokosriekstu, avakādo, karameļu, šokolādes – vai vēl turpināt..
Saldējumus var iegādāties vairākās tirdzniecības vietās – Rimi, Maxima, Dabas Stacija u.c., kā arī pasūtīt to sev uzmājām.

Seko Avenei viņu mājaslapā, Instagram un Facebook.

Advertisement
Komentāri

Populārākie Raksti

Uz augšu