Ēdiens

Hummus

hummus

Pasaulite runā par visu pasauli, taču citreiz aizmirstas, ka viss labais ir tepat blakus. Izzināsim Latvijas mazos uzņēmumus un atbalstīsim tos kopā. Bezgala garšīgs Latvijā ražots humuss un tikpat garšīga kafija.

Vai zini, kas ir Damn Good Food?

Kā paši “Damn Good Food” par sevi saka, ir divu smaidīgu cilvēku sapnis ar vēlmi radīt un piedāvāt apkārtējiem ko vērtīgu, pārdomātu un neprātīgi garšīgu. Vegāniski produkti un gatavoti Rīgā.
Damn Good Food piedāvā ne tikai garšīgu humusu vai kafiju, bet arī vegānu majonēzi un falafel miksu.

Damn Good Hummus

Produkts, kas radās priekš sevis un nonāca pie visiem, tā Pasaulite varētu dēvēt šo sasodīti labo humusu.

Damn Good degustējot, meklējot un iegādājoties dažāda veida produktus, nonāca pie secinājuma, ka veikalu produktu piedāvājums nedz Latvijā, nedz ārpus Latvijas robežām nešķita gana izcils. Tā lūk, kā paši saka, ka tīri organiski nonācām pie tā, ka jāveido pašiem savs humuss.

Un šobrīd tos varam baudīt iegādājoties veikalos – Stockmann, Gemoss, Dabas stacijā. Starp citu, humusam ir četri veidi, izvēlies tik savām garšu kārpiņām atbilstošāko.

Bet ar to nebeidzas Damn Good Food stāsts. Esi baudījis sasodīti labu kafiju – Baznīcas ielā 14, Rīgā?

Damn Good Coffee

Damn Good Coffee piedāvā izsmalcinātāko īpašo kafiju līdzņemšanai. Šis ir vēl viens stāsts par sapņiem un to piepildīšanu.

Tur nav vairs daudz ko stāstīt, Pasaulite iesaka iegriezties kafijas veikaliņā, nobaudīt sasodīti garšīgo kafiju un kādu no viņu piedāvātajām, svaigajām uzkodām.

Humusa vēsture

Par humusa izcelsmi ir vairāki viedokļi, grieķi labprāt to apgalvo kā savu, bet arābi ir vienlīdz nelokāmi, ka tas ir viņu izgudrojums. Īsti neviens nezina precīzi, kā tad ir patiesībā.
Tomēr, balstoties uz vēsturisko informāciju, humuss, visticamāk, cēlies no senās Ēģiptes. Saskaņā ar vairākiem vēstures avotiem, agrākais humusa pieminējums datēts Ēģiptē 13. gadsimtā.

Tuvajos Austrumos aunazirņi bija un ir daudz, un tos joprojām ēd. Faktiski, vārds humuss arābu valodā nozīmē aunazirņi. Vēsturiskajos dokumentos redzams ēdiens, kas ir ļoti līdzīgs humusam, kuru mēs ēdam šodien, un ko 13. gadsimtā lietoja Kairā.

Advertisement
Komentāri

Populārākie Raksti

Uz augšu