Šajā blogā aprakstīšu dažādus faktus par dažādiem ēdieniem.
Iepazīsties ar noderīgu informāciju, kas Tev liks gan pasmaidīt, gan nobrīnīties. 15 interesanti fakti par ēdienu.
“Pārtika, galu galā, saskaņā ar mūsu pašu tradīcijām ir kaut kas svēts. Tā nav par barības vielām un kalorijām. Tā ir par dalīšanos. Tā ir par godīgumu. Tā ir par identitāti.”
/Luīze Freska/
1. Tumšajā šokolāde ir laba veselībai

Šokolāde pirmo reizi bija redzama šokolādes batoniņa formā ap 1910. gadu. Tumšā šokolāde ir izgatavota no kakao koka grauzdētām pupiņām. No holesterīna līmeņa līdz asinsspiediena pazemināšanai. Palīdz mazināt stresu un uzlabot redzi. Šokolāde arī uzlabo atmiņu un padara laimīgāku.
2. Nektarīna vārda nozīme – salds kā nektārs

Vārds “nektarīns” nozīmē salds kā nektārs, un, visticamāk, šī ir arī nosaukuma izcelsme. Pētījumi liecina, ka nektarīni, piemēram, persiki, radās Ķīnā pirms vairāk nekā 2000 gadiem un tika ievesti Anglijā 16. gadsimta beigās.
Nektarīns satur C un A vitamīnu, un tajā ir daudz antioksidantu. Tas palīdz zaudēt svaru, palīdz regulēt asinsspiediena līmeni un kopumā veselību. Tas arī palīdz uzlabot imunitāti un sirds veselību.
3. Avenes pieder pie rožu dzimtas

Tāpat kā ķirši, aprikozes, plūmes, bumbieri, āboli, cidonijas, persiki, zemenes un kazenes. Šiem augļu veidiem parasti ir ziedi ar piecām vienādām ziedlapiņām, kas izvietotas ap centrālo kodolu. Atšķirībā no daudziem citiem augļiem, savāktas, nenogatavojušās avenes nenogatavojas.
4. Brokoļi satur vairāk olbaltumvielu nekā steiks

Bijušais prezidents Džordžs Bušs savulaik teica, ka es vairs neēdīšu brokoļus.
Papildus parastajam uzturam, ko iegūsti, ēdot zaļumus, brokoļos ir daudz olbaltumvielu. Brokoļos ir vairāk olbaltumvielu nekā steikā. Un tas nesatur visus piesātinātos un trans -taukus vai holesterīnu, tāpēc ar šo veselīgo pārtiku vari iegūt visu nepieciešamo olbaltumvielu ar ievērojami zemāku sirds un asinsvadu slimību risku.
5. Āboli dod vairāk enerģijas nekā kafija

Ja, pēcpusdienā kādreiz pietrūkst enerģijas, apsver iespēju nobaudīt ābolu, nevis tasi kafijas. Pateicoties augstajam ogļhidrātu, šķiedrvielu, C vitamīna un minerālvielu saturam, ābolu ēšana ir ideāla. Āboli var tev pat saglabāt enerģiju visas dienas garumā.
6. Pistācijas ir augļi

Pistācijas ir augļa sēklas (ārējais auglis tiek noņemts apstrādes laikā). Tāpat kā citi “rieksti”, pistācijas ir bagātīgs olbaltumvielu, šķiedrvielu, vitamīnu un minerālvielu avots, kas var palīdzēt cilvēkiem ar svara kontroli, aizsargāt pret diabētu un hipertensiju un uzlabot gremošanu. Pistāciju sastāvā esošās omega-3 taukskābes var palīdzēt pazemināt asinsspiedienu un samazināt sirds slimību risku.
7. Cēzara salāti cēlušies no Meksikas pilsētas

Cēzara salāti tika gatavoti Meksikas pilsētā ar nosaukumu Tijuana. Restorāna šefpavārs Cēzars Kardīni rīkoja 4. jūlija svinības. Viņam beidzās ēdiens un viņš vienkārši sajauca virtuvē esošās sastāvdaļas kopā.
Cēzara mērcei faktiski vajadzētu būt vinaigrette. Tas tiek pagatavots, bļodā apvienojot maltos ķiplokus un anšovus, kas tiek sajaukti ar neapstrādātu olu. Maisījumam pakāpeniski pievieno olīveļļu un pievieno atlikušās sastāvdaļas (laima sulu, sāli, piparus, Vorčesteršīras mērci un Dižonas sinepes). Iegūtai mērces nokrāsai jābūt dzeltenai, nevis baltai, kas ir nopērkama veikalos.
8. Avokado ir augļi

Avokado klasificē kā ogu ar lielu sēklu. Lai nogatavotos, avokado jānoņem, lai tas nogatavotos, un tas var ilgt 1-2 nedēļas. Spānijā un Meksikā avokado tiek saukti par “aligatora bumbieriem” to formas un bedrainās, zaļā izskata dēļ. Savukārt Indijā un Ķīnā tos dēvē par “sviesta bumbieriem”. Avokādo ir lielisks C, E, K un B-6 vitamīna avots.
9. SPAMS
Vai esat kādreiz aizdomājies, ko Spams nozīmē? Tas ir saīsinājums no “Spiced Ham” jeb latviski garšvielu šķiņķis.
10. Hotdogs

Daži saka, ka hotdogu Austrijas pilsētā Vīnē izgudroja divi Austroungārijas imigranti. Citi saka, ka tā izcelsme ir Frankfurtē, Vācijā, bet cita valsts norāda, ka miesnieks no Koburgas, Vācijā, izgudroja hotdogu 1600. gadu beigās.
11. Zemesriekstu sviests ir labs veselībai

Pētījumi rāda, ka zemesriekstu sviesta ēšana var palīdzēt samazināt holesterīna līmeni, palīdzēt zaudēt svaru un novērst 2. tipa cukura diabētu. No zemesriekstu sviestu var izgatavot arī dimantu.
12. Gurķiem ir daudz pielietojumu

Ja vannas istabas spoguļi visu laiku miglojas pēc karstas dušas, berzējiet gurķa šķēli gar spoguli. Tas novērsīs miglu un nodrošinās nomierinošu, spa līdzīgu aromātu.
Ja esi kaut ko uzrakstījis ar pildspalvu un pieļāvis kļūdu, gurķa ārējo vaskaino pārklājumu var izmantot arī, lai izdzēstu pildspalvas rakstīšanu.
13. Banāni ir ogas

Banāni faktiski tiek klasificēti kā ogas. Banāni var peldēt ūdenī. Banāni var palīdzēt uzlabot garastāvokli un pazemināt asinsspiedienu. Banānu mizas iekšpuses berzēšana uz odu koduma var palīdzēt novērst niezi. Cilvēki aptuveni 50% DNS dalās ar banāniem.
14. Sviestmaizes

Šo ēdienu esot izgudrojis sendviča grāfs – Džons Montagu, kurš esot bija dedzīgs spēlmanis. Notika 24 stundu spēļu sērijā. Kura laikā viņš nevēlējās pamest savu galdu. Tā kā gribējās ēst.. un tā tapa sviestmaize!
Astronauts Džons Jangs sešu stundu misijā uz kosmosa kuģa, cepa liellopa gaļas sviestmaizi, kas nebija atļauts. Sviestmaizi nevarēja baudīt nulles gravitācijas apstākļos. Peldošās maizes drupatas varēja nodarīt nopietnus bojājumus dzinējam. Kopš tā laika NASA ir veikusi pasākumus, lai nodrošinātu, ka kosmosā vairs nenonāk sviestmaizes.
15. Lielākā daļa vasabi patiesībā ir mārrutki

Īstu vasabi ir grūti izgatavot un tas ir dārgi. Kā alternatīva vairums pārdodamo vasabi ir krāsaini mārrutki ar aromatizētājiem.
Vasabi jeb japāņu mārrutki ir Brassicaceae dzimtas augs, kas ietver arī mārrutkus un sinepes citās ģintīs. Pasta, kas pagatavota no sakneņiem, tiek izmantota kā asa garšviela suši un citiem pārtikas produktiem.
