Esi sveicināts atkal mana bloga rakstā. Ir pagājis krietns laiks pirms pēdējā stāsta. Man ir sakrājies pietiekami ko stāstīt un rādīt. Jau kādu laiku bija iesāksts šis stāsts, bet mana mūza uz pleca bija devusies vasaras atpūtā un baudīja lielisko laiku.
Būt ceļā, tas nozīmē būt kustībā!
Šoreiz mans bloga raksts ir par iešanu. Pastaiga pa Jūrmalu.
Nāc ar mani pastaigā un, cerams, ieraudzīsi Jūrmalu no cita skata punkta.
Kāpēc tieši Jūrmala?
1 maijā, kas ir Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas diena un arī Darba svētki, devos ar draugiem uz Jūrmalu, ekspedīcijā “Kaķiem pa pēdām”.
“Kaķiem pa pēdām” ir ekspedīcija, kur tev ar kartes palīdzību jāatrod 11 kaķi – gan skulptūras, gan dažāda cita veida objektus.
Šāda ekspedīcija bija par godu rakstniecei Aspazijai. Tāpēc, ka tas ir Aspazijas mīļais dzīvnieks, un kaķis ir tas, kas visiem liek pasmaidīt vai atvērt sirdi, vai nomierināties. Un Jūrmalā ir apskatāms arī Aspazijas muzejs.
Starp citu, Kaķu karte ir vēl joprojām pieejama, iesaku izmantot, atrast kaķus un baudīt Jūrmalu!
Vairāk informāciju vari lasīt šeit>>
Tātad, 1 maijā, meklējot 11 kaķus, nācās izstaigāt ar kājām aptuveni 6 km pa Jūrmalu. Tā laikā es Jūrmalu ieraudzīju pa visam citadākā gaismā. Es nebaidos teikt, ka parasti mēs visi dodamies uz Jūrmalu, lai nopeldētos, pastaigātos pa jūras krastu un Jomas iela vai arī apmeklētu Līvu akvaparku.
Bet vai Tu, esi staigājies pa mazajām nepopulārajām Jūrmalas ieliņām? Es nebiju! Man nebija nemazākās nojausmas, ka Jūrmalā ir vairākas baznīcas; skaista arhitektūra; ne tikai Dzintaru koncerta zāle; kāpu rajons ar taciņām, kas nav tikai Bulduros utt.
Es 1. maijā ieraudzīju Jūrmalu no jauna, tā kā tur nebūtu bijusi. Un kopš tās dienas, es zināju, ka man jādodas pastaigā vēlreiz uz Jūrmalu.
Jūrmala
Jūrmala ir Latvijas lielākā kūrortpilsēta, apmēram 25 km uz rietumiem no Rīgas. Pilsētas platība ir 100 km2. Jūrmala 24 km garumā stiepjas gar Rīgas līci un Lielupi.
Pilsēta tradicionāli sastāv no atsevišķām daļām: Ķemeri, Jaunķemeri, Sloka, Kauguri, Vaivari, Asari, Valteri, Melluži, Pumpuri, Jaundubulti, Dubulti, Majori, Dzintari, Bulduri, Lielupe un Priedaine.
Peldvietas un dziednīcas Jūrmalā sāka iekārtot 19. gadsimta pirmajā pusē. Krievijas impērijas laikā Ķemeri, Kauguri, Melluži, Dubulti, Majori, Dzintari un Bulduri izveidojās par atsevišķiem populāriem kūrortiem, kurus pēc neatkarīgās Latvijas nodibināšanas apvienoja Rīgas Jūrmalas, Slokas un Ķemeru pilsētās.
Tagadējās robežas Jūrmala ieguva pēc Otrā pasaules kara, kad kļuva par vienu no populārākajām kūrortpilsētām PSRS. Mūsdienās Jūrmala ir ne tikai kūrortpilsēta, bet arī prestižs dzīvojamais rajons Rīgā un citur strādājošajiem.
Vairāk informāciju lasi šeit>>
Pastaiga pa Jūrmalu, no Majoriem līdz Mellužiem
Iedvesmota no 1. maija pasākuma, ilgi nebija jāgaida, kad devos ar draugiem atkal uz Jūrmalu.
Pamodos ar dzīvesbiedru, sapratām, ka ārā ir lielisks laiks, un noteikti vēlamies būt pie dabas. Tā nejauši nonācām Rīgas dzelzceļa stacijā ar draugiem un biļeti uz Jūrmalu.

Bija 15. maijs, sestdiena. Ap plkst. 15:00 no Rīgas dzelzceļa stacijas devāmies uz Jūrmalu, mūsu galapunkts bija pietura “Dubulti”.
Atminos, ka diena bija silta, Rīgas centrā staigājām ar kreklu, taču izkāpjot āra no vilciena, Jūrmalā bija visai drēgns. Un debesis pārklāja ļoti bieza migla.

Pirmais ko darījām, gājām uz tuvāko veikalu, lai nopirktu maltīti, ko ēst pie jūras.
Jūru gan īsti sēžot uz kāpām nevarējām galīgi manīt, jo migla bija pārņēmusi visu. Tomēr, tas nebojāja atmosfēru. Varēja justs, ka vasara ir tepat aiz stūra.
Apēduši savu ēdienu, sasmēlušies jūras spēku, devāmies ceļā. Nekas nebija plānos, laiks kā vienmēr bija relatīvs. Vienam no draugiem vēlējāmies parādīt kādu no kaķiem, ko bijām atraduši ekspedīcijas laikā. Tā nu gājām uz atmiņu, atkal meklēt tos.
Ziniet, man liekas ļoti interesanti apskatīt baznīcas gan no iekšienas, gan ārienes. Un teikšu vienu, varbūt viena no simts ir atvērta. Esmu centusies tikt iekšā vairākās Rīgas baznīcās, citu pilsētu banzīcās, un bieži vien ir bijusi liela vilšanās. Un Jūrmala nebija izņēmums, baznīcas apskatījām tikai no ārpuses.

Tālāk devāmies, kur acis rāda. Izstaigājām kāpu zonas, priežu mežu takas. Iemaldījāmies starp privātmājām un daudzdzīvokļu mājām. Izstaigājām Mellužu estrādes parku.
Kā arī baudījām mākslu Dubultu stacijas telpās. Ieraudzīju pamestu viesnīcu, kas lika nedaudz noskumt.
Mākslas stacija Dubulti
Šī ir Eiropā vienīgā laikmetīgās mākslas telpa, kas darbojas joprojām funkcionējošā dzelzceļa stacijas ēkā. Mākslas stacija “Dubulti” ir izcils piemērs, kā apvienot transporta, kultūras un publiskās pārvaldes resursus, lai radītu unikālu un ikvienam pieejamu mākslas platformu. Dubultu stacijas ēka ir būvēta 1977. gadā un pēc arhitekta Igora Javeina ieceres rada asociācijas ar bangojošu jūru. 2015. gadā stacijā tika veikta pilna rekonstrukcija, kas arī pavēra iespēju šeit ierīkot profesionāli vadītu mākslas galeriju.
Mākslas stacijas telpas piedāvā tiešām unikālo iespēju rīkot vidažādākus pasākumus un pārsteigt dalībniekus ar neapšabami īpašu pasākuma norises vietu.
Nesteidzīgi staigājot apkārt, runājoties par dzīvi, bija pienācis laiks doties mājās. Mums nebija pat nojausmas, kurā Jūrmalas daļā atrodamies, kur jāiet uz transportu. Mēs vienkārši gājām. Līdz nonācam pie dzelzceļa stacijas “Pumpuri”, pulkstens bija aptuveni 19.30, vilciens bija jāgaida vien dažas minūtes.
Arī šoreiz es Jūrmalā nevīlos, uzzināju jaunus faktus par tās vēsturi; par ēkām kādas tajā atrodas, piemēram, prezidenta rezidenci. Es tā novērtēju, ka ir telefons, kuram ir interneta pieslēgums, un tu vari uzzināt pārsvarā visu, ko vēlies.
Esot pastaigās, galvenais ir baudīt! Atvērt savu prātu, būt pozitīvi noskaņotam. Iet kur acis rāda un nemeklēt mērķi. Tā es dodos vienmēr savās pastaigās. Un tā es nemanāmi noeju pat 30 km.
Šobrīd esmu nonākusi līdz tādam stāvoklim, ka es varu nokļūt visur, kur vēlos, un pietam vēl lēti. Tev nevajag obligāti pusdienot restorānā, braukt ar mašīnu vai taxi. Un nepārprotiet, man patīk arī aiziet uz restorānu un baudīt apkalpošanu un labu ēdienu. Braucu arī ar mašīnu. Bet ik pa reizei, iesaku iemācīties izmantot vienkāršas lietas un saprast, ka ceļot apkārt nav nemaz tik dārgi un grūti, kā citreiz liekas.
Mums Latvijā ir tā paveicies, ka ir viegli pieejams transports, attālums no citām pilsētām ir salīdzinoši tuvs. Tāpēc es cenšos izmantot iespējas, ko man ir devusi šī dzīve.
Un, lai arī man citreiz liekas, ka dzīvojot Rīgā, esmu redzējusi un apskatījusi katru ielu un stūrīti, tomēr katrā pastaigas reizē nobrīnos – kā es šo varēju nepamanīt, es šeit garām staigāju katru dienu.
Būt ceļā, tas nozīmē būt kustībā! Tiekamies nākamajā stāstā!
Detaļas:
- Pārvietojoties ar sabiedrisko transportu, izmantoju Mobilly aplikāciju telefonā. Un iesaku to izmantot visiem! Kā arī šajā aplikācijā transportu cenas ir par dažiem centiem lētākas.
- Braucot uz Jūrmalu, tu pat biļeti vari nopirkt vilcienā esot. Un nav jābaidas, ka nokavēsi vilcienu, stāvot pie kases.
- Savs mīnuss aplikācijai ir. Tā ir telefonā, tāpēc jāskatās, cik daudz tev ir baterijas telefonā.
