Būt ceļā

Es biju audio ekskursijā pa Viesturdārzu

Viesturdārzs

Šoreiz būs citādāks stāsts. Vēlos padalīties ar superīgu piedzīvojumu. 

Nejauši Facebook.com uzgāju pasākumu – audio ekskursija “Viesturdārzam – 300”.

Pētot tuvāk, kas tas ir, sapratu, ka ar skaņu un kartes palīdzību, man ir iespēja iztaigāt Viesturdārza teritoriju un uzzināt par tā vēsturi.

Ilgi nebija jāgaida, kad devos izmantot lielisko iespēju. 

Būt ceļā, tas nozīmē būt kustībā! 

Es un Viesturdārzs

Viesturdārzs

Viesturdāzu citi zina kā Dziesmu svētku parku, to arī es tā mēdzu dēvēt. Tas atrodas Rīgas centrā.

Kā jau minēju, vietnē facebook.com uzgāju pasākumu, kurā ir iespēja iziet audio ekskursijā pa Viesturdārzu. 

Žal gan, ka šo ekskursiju manīju ap divdesmitajiem datumiem augustā, jo ekskursija jau bija pieejama no 17. jūlija. 

Par Viesturdārzu man sen jau bijusi liela interese, katru reizi ejot tam cauri, priecājos par iespēju šeit būs, vērot daudzās pīlītes; cilvēkus sportojot un izbaudot lielā parka teritoriju. 

Es gan aizdomājos par to, kāpēc parks nav atjaunots un izmantota lielā teritorija, lai pievilinātu cilvēkus un, lai cilvēkiem būsu šeit daudz patīkamāk atrasties. 

Lielais baseins ir aizaudzis un netīrs, kurā noteikti varētu veikt tīrīšanas darbus un ielaist jaunu ūdeni. Vasarā noteikti prieks būtu gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Parku pati izmantoju sportošanai un pastaigām. Ikdienā bieži vien tas ir mans gala mērķis, lai izbrauktu ar riteni lokus pa parku. 

Šajā audio ekskursijā devos 23. augustā, ar riteni, taču velāk pārtapu par gājēju, jo tādā veidā vairāk varēju izbaudīt audio un parku.

Par pašu parku un tā vēsturi es nestāstīšu, un ieteikšu Tev izmantot lielisko iespēju, pašam to uzzināt izmantojot audio gidu.

Audio ekskursija

Viesturdārza karte

Audio ekskursija ir par godu Rīgas senākā parka 300 gadu jubilejai tapis audiogids “Trīs gadsimti Viesturdārza vēsturē”, kas pieejams četrās valodās: latviešu, angļu, krievu un vācu.

Ir pieejama karte, kurā atzīmēti 14. pieturas punkti, par katriem punktiem ir sagatavots gan audio, gan rakstisks stāsts. Viena stāsta garums ir maksimums 5 min, pārsvarā tās ir 2-3 min. Kopā man šī ekskursija aizņēma aptuveni stundu. 

Audio gids – spied šeit>>

Lai ērtāk tev ir iziet šo audio ekskursiju un citas, nolādē telefonā aplikāciju – izi.TRAVEL. Un tava pataiga būs pavisam vienkārša.

Kā arī, ja vēlies, vari vairāk palasīt par Viesturdārzu šeit>>

Lai gan audi gidā arī ir apraksti par parka skulptūrām, vēsturi, tā arhitektu utt. 

…..

Esmu sajūsmā par šo audio gidu. Drīzumā iešu audio gidā pa Čiekurkalnu, par šo rajonu man vispār nav nekādas informācijas. 

Savās pastaigās es klausos podkāstus. Šis audio gids man ļāva iegū zināšanas par vietu, kurā atrodos, ļaujot izjust patīkamas emocijas, ieskatīties sīkumos, kurus nebiju pamanījusi. Tagad ejot pa Viesturdārzu, man ar to būs īpašas attiecības, jo zinu tā lielos noslēpumus.

Izmanto iespēju, ej pastaigā ar šo audio gidu – Būt ceļā šādā veidolā ir fantastiski!

BŪT CEĻĀ, TAS NOZĪMĒ BŪT KUSTĪBĀ! TIEKAMIES NĀKAMAJĀ STĀSTĀ

Advertisement
Komentāri

Populārākie Raksti

Uz augšu