Bizness

Cik 1886.gadā maksāja Coca-Cola?

Man mīļākai dzēriens ir Coca-Cola, kas tik ļoti prasa, lai viņu nopērku katru reizi, kad ieeju veikalā. Vai Tev arī ir kāds produkts, kas tevi tik ļoti uzrunā?

VAI ZINĀJI?

 1886. gadā, zinātnieks Dr. John, lika zinātniekam S. Pemberton izveidot atšķirīgu degustācijas bezalkoholisko dzērienu, ko varētu pārdot sodas strūklakās.

Uzņēmuma grāmatvedis, Frenks Robinsons, nosauc dzērienu par “Coca-Cola”, un domā, ka divi C izskatītos labi reklāmās, uzzīmē slaveno Spencerian šrifta logo.

Coca-Cola pirmo reizi tika pasniegta Džeikobsa Aptiekā 1886. gada 8. maijā. 
Coca-Cola porcijas tika pārdotas viena glāze par 5 centiem. Pirmajā gadā apgrozījums Atlantā vidēji bija deviņas porcijas dienā. Šodien ikdienas porcijas Coca-Cola dzērienu tiek lēsts 1,9 miljardi pasaules mērogā.

1888. gadā, Dr Pemberton pārdeva Coca-Cola, uzņēmējam Asa G Candler. Saskaņā ar Candler kunga vadību, Coca-Cola izplatīšana tika paplašināta līdz soda strūklakām ārpus Atlantas.

1894. gadā, kad palielinājās Coca-Cola pieprasījums un vēlme padarīt dzērienu pārnēsājamu, Joseph Biedenharn uzstādīja pudeļu pildīšanas mašīnu galvaspilsētā Misisipi soda strūklakā. Liela apjoma pudelēs iepildīšana tika veikta tikai piecus gadus vēlāk. kad 1899. gadā garantēja ekskluzīvas tiesības pārdot Coca-Cola. Trīs uzņēmēji pērk pārdošanas tiesības no Asa Candlera tikai par 1 ASV dolāru. Benjamin Thomas, Joseph Whitehead un John Lupton izstrādāja to, ka Coca-Cola kļuva par pasaulē iepildīšanas sistēmu.

PUDELES DIZAINS

Viens no lielākajiem izaicinājumiem agrākiem pudeļu pildītājiem bija konkurentu atdarinājums par dzērienu, kā arī iepakojuma konsekvences trūkums starp 1000 pudeļu pildīšanas iekārtām tajā laikā. Pildīšanas uzņēmumi vienojās, ka atšķirīgajam dzērienam vajadzēja standarta un atšķirīgu pudeli, un 1916. gadā pudeļu pildītāji apstiprināja unikālo kontūru pudelīti. Jaunā Coca-Cola pudele bija tik īpatnēja, ka to varēja atpazīt tumsā, un tā faktiski no zīmola izlika konkurenci.

Coca-Cola pudelīte bija preču zīme 1977. gadā. Gadu gaitā Coca-Cola pudelīte ir iedvesmas avots māksliniekiem visā pasaulē.

Pirmie Coca-Cola vēstures mārketinga pasākumi tika veikti, izmantojot kuponus, kuri reklamē bezmaksas dzēriena paraugus. 1887. gadā uzskatīja par novatorisku taktiku, pēc kuponēšanas sekoja laikrakstu reklāma un reklāmas priekšmeti, kuros Coca-Cola skriptu izplatīja aptiekās.

1970. gadu, kad Coca-Cola reklāma sāka atspoguļot zīmolu, kas saistīts ar jautrību, draugiem un labiem laikiem. Daudzi gandarīti atceras 1971. gada “Hilltop Singers”, kas uzstājas ar “Es gribētu nopirkt pasauli no coke”, vai 1979. gada “Coke un smaids”, kurā ir jauns fantāzija, kas piedāvā Pittsburgh Steeler “Mean Joe Greene”, atsvaidzinošu pudeli no Coca-Cola. Jūs varat izbaudīt šīs un daudzas citas reklāmas kampaņas no visas pasaules “Coca-Cola World of Perfect Pause” teātrī.

SAUKĻI, KO PAZĪST VISA PASAULE

1980. gados parādījās tādi neaizmirstami saukļi kā “Coka it is!”, “Ķer vilni”  un “Nevar pārspēt sajūtu”. Viens no slavenākajiem Coca-Cola vēstures reklāmas lozungiem “Pauze, kas atsvaidzina” pirmo reizi parādījās 1929. gadā. 
1993. gadā Coca-Cola eksperimentēja ar datora animāciju, un populārā “Always Coca-Cola” kampaņa tika uzsākta reklāmu sērijā, kurā bija animācijas polārlāči. Katrai animācijas reklāmai “Always Coca-Cola” sērijā notika no sākuma līdz beigām 12 nedēļas.

2009. gadā tika atklāta kampaņa “Open Happiness” (Atver laimi) galvenais ziņojums ir aicinājums visā pasaulē mijiedarboties, lai apstātos, atsvaidzinātos ar Coca Cola un turpinātu baudīt kādu no vienkāršiem dzīves priekiem. “Atver laimi” tika parādīts veikalos, reklāmas stendos, televīzijas vietnēs un drukātajā reklāmā kopā ar digitālajām un mūzikas komponentiem – tajā skaitā vienu dziesmu ar Janelle Monae, kas ietver 1980. gada dziesmu “Vai jums ir pietiekami prieka?”.

“Atvērtā laime” tika demonstrēts Vankūveras 2010. gada ziemas olimpiskajās spēlēs, kam sekoja 2010. gada sociālā plašsaziņas līdzekļu paplašināšana -” Expedition 206 “- iniciatīva, saskaņā ar kuru trīs laimes vēstnieki ceļo uz 206 valstīm 365 dienu laikā ar vienu uzdevumu: noteikt, kas padara cilvēkus laimīgus.

Daudzi šo dzērienu uzskata par indi, jo var tīrīt kanalizācijas, izmanto arī dārzkopībā un citās lietās. Taču sakāt, ko gribat- Coca-Cola dzīvo un vēl ilgi dzīvos. Pateicoties savam radošajam garam, protams, garšai un skaistajām reklāmām. 
Katru gadu ir kāds bērns, kas gaida Coca-Cola reklāmas un akcijas,- pudelīti zem korķīša, bantītes siešanu. Autore bērnībā ļoti gaidīja un varēja stundām ilgi skatīties Coca-Cola reklāmu Coca-Cola karavānu.

Coca-Cola Germany Christmas Truck Tour

KAS TĀ IR? KĀ TĀ RADĀS?

Ja Santa ir tavā dzīvē, Jūs zināt, ka viņš dāvina dāvanas. Bet ko tad, ja Jūs atjaunojat kamanas uz dzirkstošo kravas automašīnu parku? Jūs gribat saņemt Coca-Cola karavānu. 
Pirmie kravas automobiļi Coca-Cola karavānā nebija pat reāli. Tā bija reklāma, kuru 1995. gadā izveidoja Amerikas aģentūra W.B. Doner un Featured.

Šeit ir parādīta idejas vēstures gaitā:

  • 1995.gads: Coca-Cola Caravan uzliek mazu ekrānu. Izveidoja reklāmas aģentūra W.B. Doners, “Ziemassvētku karavāns”, pieliekot klāt slavenā uzņēmuma Industrial Light and Magic īpašos efektus, kuri bija strādājuši pie “Zvaigžņu karu” filmas “The Lost Ark” un “Forrest Gump”. 
    Reklāmās trīs pus piekabju aksesuāri tika veidoti bezgalīgā Coka-colas kravas automašīnu karavānā, kas iet caur kalnu nogāzēm, ielejām un pilsētām. Katrā kravas automašīnā bija 40 collu, 2 tonnas uz riteņiem ar vairāk nekā 30 000 spuldzēm.
  • 1996.gads: Coca-Cola Ziemassvētku Iepakojums. Tā vietā, lai ierastā iesaiņošana ap Coka pudeli, kravas automašīnas ievāca pilnīgi jaunu Ziemassvētku iepakojumu ar Sundbloms attēliem.
  • 1998.gads: Ziemassvētku karavāna reklāma sasniedz jaunu augstumu. “Ziemassvētku karavāna III” reklāma, kas pārraidīta vairāk nekā 100 valstīs miljoniem skatītāju, padarot Ziemassvētku garu spēcīgāku nekā jebkad agrāk.
  • 2001.gads: vairs nav tikai reklāma. Pēc daudziem ikmēneša reklāmu gadiem Ziemassvētku karavāna sāka dzīvot pa īstam, sākot ar ceļojumu pa ASV.  “Ziemassvētki ir ģimenes sezona, un tieši tas ir “Karavāna” reklāmu gars,” teica Coca-Cola galvenais arhīvists Teds Rjans.
  • 2010.gads: Lielbritānija iegūst savu karavānu. Autovadītāju ceļojums debitēja Lielbritānijā pēc tam, kad Vācijā un visā Eiropā bija populāra pieredze. Miljoniem cilvēku ir sekojuši ceļojumam, sākot no ciemiem uz piejūras pilsētām.
  • 2017. gads: Pēc vairāk nekā miljonu kilometru brauciena un vairāk nekā 300 pieturu braucieniem visā pasaulē, pirmais Coca-Cola Ziemassvētku Kravas automašīna sāk savu pirmo braucienu pa Austrāliju

Eksperti jau sen ticējuši saiknei starp laimi un labsajūtu, un Coca-Cola lepojas, ka ir piedalījusies laimīgos gadījumos visā pasaulē! 
www.cocacolacompany.com

Komentāri

Populārākie Raksti

Uz augšu