Bizness

Bagātākais cilvēks pasaulē apdzen pat Microsoft milzi Bill Gates: Jeffrey Preston Bezos

Katrs mēs bērnībā esam sapņojuši kļūt par kādu tēlu, kā dakteris/e, kļūt vienkārši slavens/a, dziedātājs/a u.c., lai būtu daudz naudas. Bet nekad neiedomājāmies, ka, lai iegūtu skaisto māju, lellīti, jauno telefonu vai dārgās drēbes ir nepieciešams smags darbs, kas vainagojas ar labu atalgojumu.

Šobrīd uz 2018.gadu pasaulē bagātākais cilvēks ir Jeffrey Bezos, ko mēs vairāk pazīstam kā Amazon.com īpašnieku un dibinātāju.

Jeffrey Bezos bērnības sapnis bija kļūt par kosmonautu. Viņš turējās pie tā un radīja, ko izcilu. Par pamatu ņemot domu “Blue Origin”, kas ir kosmosa kompānija, kas izstrādā tehnoloģijas, lai piedāvātu klientiem kosmosa ceļojumus.

Kā Jeffrey Bezos ieguva savu pirmo miljonu: ar smagu darbu vai viņam tikai paveicās?

Vai ir iespējams no sētnieces vai kasieres “Maximā” kļūt par miljonāri?- daudzas “slavenības” ir pierādījušas, ka ne jau uzreiz viņas savu darbu ir uzsākušas no tā punkta, kur visi viņas zina. Arī Jeff Bezos nav izņēmums.

Jeff Bezos ir amerikāņu tehnoloģiju uzņēmējs un e-komercijas nu jau milža Amazon.com dibinātājs. Viņu adoptēja Miguel Bezos, kubiešu imigrants, pēc tam, kad viņa māte apprecējās. Kā bērns, viņš pavadīja savu vasaru, liekot cauruļvadus, vakcinējot liellopus un nostiprinot vējdzirnavas viņa vectēva Teksasas audzētavā. Viņš apmeklēja Miami Palmetto vidusskolu un ieguva grādu B.Sc. Princeton Universitātē Elektrotehnikā un datorzinātnē.

Bezos ir strādāja tādās kompānijās kā Fitel, Bankers Trust un D. E. Shaw & Co, Ņujorkā. Viņš kļuva par jaunāko viceprezidentu D. E. Shaw & Co. Neraugoties uz panākumiem, viņš nolēma aiziet no finanšu jomas. Viņš nodibināja Amazon.com, tiešsaistes grāmatu veikalu, un vēlāk iepazīstināja ar iezīmēm, tostarp veikto pirkumu veikšanu ar vienu klikšķi, klientu atsauksmju un e-pasta pasūtījumu verifikāciju.

Viņš to papildināja, ietverot dažādus citus priekšmetus, tostarp apģērbu, CD, rotaļlietas, rotaslietas, pulksteņus, elektroniku un apavus. Viņš pastāvīgi uzlabo savu tīmekļa vietni un ievieš uzlabotas iespējas saviem klientiem.

Ceļš uz miljardu:

 • Kamēr viņš bija vidusskolā, viņš uzsāka savu pirmo biznesa plānu – Dream Institute (Sapņu skola) – mācību vasaras nometni ceturtās, piektās un sestās absolventiem;
 • 1982. gadā viņš ieradās Princeton Universitātē, kur viņš studēja datorzinātni. Viņš tika ievēlēts godības sabiedrībās Phi Beta Kappa un Tau Beta Pi pie Princeton;
 • 1984.gada jūnijā viņš sāka Norvēģijā programmētāja / analītiķa vasaras darbu;
 • 1986.gadā viņš absolvējis summa cum laude, ar B.Sc. elektrotehnikā un datorzinātnēs.
 • Pēc absolvēšanas viņš strādāja pie vairākiem Wall Street uzņēmumiem, tādiem kā Fitel Bankers Trust un ieguldījumu sabiedrība D.E. Šovs;
 • 1990. gadā viņš pievienojās E. E. Shaw & Co. Viņš kļuva par jaunāko viceprezidentu. Viņa karjera finansēs bija ļoti ienesīga, bet pēc četriem gadiem viņš nolēma pamest darbu;
 • 1995. gadā viņš nodibināja Amazon.com, tiešsaistes grāmatnīcu. Tirgus analītiķi sākotnēji bija skeptiski noskaņoti, taču viņš drīz pārspēja savus konkurentus. 1997. gadā uzņēmums bija publiski pieejams;
 • Ar laiku Amazon sāka dažādot savu portfolio. 1998. gadā tā sāka piedāvāt kompaktdiskus un videoklipus, un 2002. gadā tā ietvēra arī apģērbu;
 • 2003. gadā Amazon izveidoja A9, komerciālu meklētājprogrammu, kas koncentrējās uz e-komercijas tīmekļa vietnēm. Viņš arī uzsāka tiešsaistes sporta preču veikalu, kas piedāvāja līdz 3000 dažādu zīmolu.
 • 2007. gadā Amazon ieviesa rokas elektronisku lasīšanas ierīci, kas izmanto E-Ink, lai padarītu tekstu ar regulējamu fonta izmēru, lai uzlabotu lasīšanas iespējas.
 • 2010. gadā Amazon parakstīja vienošanos ar The Wylie aģentūru, kas Amazonam piešķīra digitālās tiesības uz autoru darbiem;
 • Konkurējot ar Apple iPad, Bezos ieviesa Kindle Fire, krāsu skārienekrānu, mini planšetdatoru. Ar “Kindle Paperwhite”, Amazon deva e-lasītājiem komfortu un ērtības ar apgaismotiem skārienekrāniem, kas ļāva lasīt tumsā.
 • Viņš uzsāka Amazon Studios, izņemot Amazon vietējos, LivingSocial un Amazon Web pakalpojumus. Amazon plāno prezentēt televīzijas programmas, izmantojot tiešsaistes video pakalpojumu.
 • 2013. gada 5. augustā viņš iegādājās The Washington Post un citas publikācijas, kas saistītas ar The Washington Post Co, par 250 miljonu dolāru skaidru naudas zīmi;
 • 2013. gada decembrī Bezos atklāja eksperimentālu iniciatīvu ar nosaukumu Amazon Prime Air, kas izmanto dronus, kas spēj uzņemt svaru līdz 5 mārciņām, un ceļo pa 10 jūdzēm, lai nodrošinātu piegādes pakalpojumus klientiem.

“Jums vienmēr jālūkojas nākotnē. Ja, tu atpaliksi no nākotnes, nākotne uzvarēs-, katru reizi!”

Tāda ir Jeff Bezos recepte uz veiksmi. Un laikam, jau ļoti noderīga, ja šobrīd ir pasaulē bagātākais cilvēks ar 229 miljardiem ASV dolāru.

Komentāri

Populārākie Raksti

Uz augšu